הממשלה תאשר תקנות ביישובים ערביים בימי הרמדאן

הממשלה תאשר תקנות ביישובים ערביים בימי הרמדאן
בתי עסק ביישובים עם רוב מוסלמי ייסגרו בכל יום מ-19:00 ועד 03:00, למעט בתי מרקחת ומפעלים חיוניים • במל"ל מבקשים להקשיח את ההגבלות על עוטף ירושלים, בשל עלייה בתחלואה באזור קלנדיה וכפר עקב
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
כפרים ערבים ליד כרמיאל 15.04.20
צילום: רובי המרשלג פרסם בטוויטר

הממשלה תאשר תקנות לשעת חירום ביישובים ערביים בימי הרמדאן - כך פורסם אתמול (שני) בחדשות הערב. התקנות יחייבו את סגירת בתי העסק בכל היישובים עם רוב מוסלמי ובמזרח ירושלים, בכל יום החל משעה 19:00 ועד לשעה 03:00 - למעט בתי מרקחת ומפעלים חיוניים. הדבר הוחלט בתום דיון בראשות השר לביטחון הפנים גלעד ארדן עם נציגי המל"ל, המשטרה וצה"ל.


ההחלטות התקבלו, בין השאר, לבקשת נציגי ציבור ערבים, כדי לוודא שלא יהיו התקהלויות המאפיינות את החודש, ובהמשך לקריאת ההנהגה הערבית לציין את סעודת האיפטאר בחוג המשפחה הגרעינית בלבד. עוד הוחלט בתום הדיון כי המגזר הערבי יתוגברו ב-3,000 שוטרים. מיקוד האכיפה יהיה בשעות הצוהריים והערב בחנויות ובמניעת התקהלוית. התקנות יחולו בשלב הראשון למשך עשרה ימים. 

בד בבד, במועצה לביטחון לאומי מבקשים להקשיח את ההגבלות על עוטף ירושלים, בשל עלייה בתחלואה באזור קלנדיה וכפר עקב. במל"ל דורשים מהממשלה לסגור את מחסום קלנדיה למניעת הדבקה. מדובר באזורים שישראל מתקשה לפעול בהם, ולכן כוח של הרשות הפלסטינית פועל בהם ביממה האחרונה בהסכמה. החשש הגדול: תושבי ירושלים בעלי תעודת זהות כחולה שמתגוררים מעבר לחומה, עלולים להידבק מפלסטינים שגרים בקרבתם, ולהוביל לגל הדבקה שני בישראל. 


הפופולריים