זק"א: גופת ניצולת שואה נמצאה בביתה – ימים אחרי שמתה

גופת ניצולת שואה נמצאה בביתה – ימים אחרי שמתה
מתנדב הארגון קיבל טלפון על בת 89 שלא עונה לטלפון, והפעם האחרונה שנוצר איתה קשר היה בערב פסח • הוא הזעיק את כוחות ההצלה שהגיעו לבניין ומצאו אותה מתה • ככל הנראה היא נפטרה בערב החג
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הבניין בו נמצאה גופתה של ניצולת שואה בבאר שבע. אפריל 2020
צילום: צילום: דוברות זק"א

גופתה של ניצולת שואה ערירית בת 89 נמצאה הערב (שני) בדירתה בבאר שבע, כך נמסר מארגון זק"א. מתנדב הארגון שמעון זגורי קיבל טלפון מרב הקהילה, שסיפר שהאישה לא עונה לטלפון. הוא הוסיף שהפעם האחרונה שנוצר איתה קשר היה בערב חג הפסח. זגורי הזעיק את המשטרה ומד"א שהגיעו לבניין. לפי הודעת הארגון, "ריח נוראי הציף את הבנין, ובתוך הבית נמצאה האישה במצב של 'איבוד צלם אנוש'. ככל הנראה נפטרה בערב חג הפסח". 

זגורי שפעל לאיתור האישה מסר: "ככל הנראה האישה החליקה, נחבלה בראשה, ומתה מוות אכזרי, כי לא היה מי שיגיש לה עזרה. כואב הלב למצוא ככה בן אנוש".

יו"ר זק"א יהודה משי זהב מסר בתגובה לאירוע: "כמה אירוני וכואב, לטפל בערב יום הזכרון לשואה והגבורה, בגופת אישה ניצולת שואה ששרדה את התופת, וכשלא נותר לה מי שיזכור, מצאה את מותה בצורה טראגית לבד. אנחנו מתחננים אליכם, קחו אחריות כל אחד בבנין המגורים שלכם, כדי להציל את שכנינו הגלמודים ממוות אכזרי ומיותר". 

הפופולריים