יו"ר ארגון יד לבנים על מניעת ביקורים בבתי העלמין ביום הזיכרון: "לא ישן בלילות, אבל שלם עם ההחלטה"

"לא ישן בלילות, אבל שלם עם ההחלטה"
אלי בן שם סיפר בכאן רשת ב על התגובות הקשות שקיבל מאז ההחלטה: "מקבל הודעות נאצה, קוראים לי היטלר"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יום הזיכרון דגל ישראל
צילום: צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

יו"ר ארגון יד לבנים, אלי בן שם, אומר הבוקר (שני) בעקבות המלצתו לשר הביטחון למנוע עלייה לקברי הנופלים בבתי העלמין ביום הזיכרון, בשל הגבלות התנועה במשבר הקורונה: "אני לא ישן בלילות, אבל אני שלם עם ההחלטה". בריאיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב גילה בן שם כי הוא סופג נאצות מאז ההחלטה שקיבל: "בושה וחרפה. מהבוקר אני מקבל סמסים והודעות נאצה. קוראים לי היטלר בגלל שאני ממליץ על סגר", אמר בן שם. 

האזינו לריאיון בכאן רשת ב:

בן שם תקף את משרד הבריאות על הקלות שדווח כי בכוונתו לאפשר ביום הזיכרון: "התייעצנו עם שר הביטחון וקיבלנו החלטה פה אחד ששר הביטחון ימליץ על סגר. 75% מהמשפחות השכולות הן מעל גיל 67 ואומרים לכולם להישאר בבית. יש לנו 6,000 משפחות מעל גיל 80. מי ייקח אותם לבתי הקברות? קיבלנו את זה בלב כבד. שמענו שמשרד הבריאות שוקלים הקלות בסגר ולתת למשפחות לעלות לבתי הקברות. זה טמטום. במותם ציוו לנו את החיים זו לא קלישאה. אנחנו רוצים שהמשפחות ימשיכו לחיות, אבל לצערי משרד הבריאות יוצא בהודעה סותרת למה ששר הביטחון הולך להודיע, משלים את המשפחות. זה מזעזע. יש 4,000 קברים בהר הרצל, 3,500 בקריית שאול. למי תתן לעלות? תהיה מלחמת עולם. ארבעה אנשים בכל משפחה גרעינית זה כבר 20 אלף איש. אני פונה לראש הממשלה שיודיע על סגר. הוא ואני נשמש דוגמא".

עמוס שלו, אביו של רס"ן ניסן שלו, שנפל במלחמת לבנון השניה אמר היום בעקבות האיסור המתוכנן על משפחות שכולות להגיע לבתי העלמין ביום הזכרון: "זאת החלטה פוגעת וקשה. צריך ואפשר לתת להורים ולאחים לפקוד את הקברים לזמן קצר. שיתנו לנו חמש דקות, עשר דקות, לכבד את זכר בננו ושהמדינה תכבד אותנו ובעיקר אותם".
בראיון לקלמן ליבסקינד ומואב ורדי אמר שלו: "זה בהחלט אפשרי. הצפיפות כל שנה נובעת מהטקסים, הנאומים, מחברים ונציגי יחידות שבאים. אנחנו מבקשים שיגיעו רק נציגי המשפחות הגרעיניות, לדקות בודדות ועם מסכות. הצליחו לקיים הפגנה במסגרת הכללים, מאפשרים כעת תפילות באויר הפתוח שזאת  החלטה נכונה וטובה - והרי לכאורה המספר בפוט' של המתפללים יכול להיות גבוה בהרבה. אבל סומכים על האזרחים- שמצדיקים את האמון הזה".

הפופולריים