משבר קורונה: כמחצית מהפרחים בישראל המיועדים לשיווק הושמדו

מתחילת המשבר: הושמדו כמחצית מהפרחים בישראל
שווי הפרחים - 14 מיליון אירו. מתחילת המשבר נמכרו בבורסת הפרחים בהולנד פרחים מישראל בהפסד של שבעה מיליון ארו. מנהל אחת מחברת ייצוא הפרחים הגדולות לכאן חדשות: "לאט לאט הפעילות גדלה כי יותר אנשים מגלים את הקניות המקוונות ומזמינים הביתה גם פרחים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חמניות 19.4
צילום: צילום: אורן קורין

מגדלי הפרחים הגדולים בערבה מעריכים כי עד כה השמידו בארץ כ-50% מהפרחים המיועדים לשיווק. מדובר ב-2,300 טונות של פרחים בשווי של 14 מיליון אירו. כך פורסם היום (ראשון) בתוכנית "צבע הכסף" בכאן רשת ב. מתחילת המשבר נמכרו בבורסת הפרחים בהולנד פרחים מישראל בהפסד של שבעה מיליון אירו.


אבנר שיר ממושב פארן, מנהל אחת מחברת ייצוא הפרחים הגדולות, אמר לכאן חדשות כי "מה שמציל את המצב זה שנוצר שוק זרים מוכנים למשקי הבית בהולנד וגרמניה. לאט לאט הפעילות גדלה כי יותר אנשים מגלים את הקניות המקוונות ומזמינים הביתה גם פרחים. זר לא עולה הרבה ואנשים מתנחמים בפרחים".

אורן קורין, יו"ר הוועדה החקלאית בערבה אמר: "ההפסד רק בערבה התיכונה הוא 7.5 מיליון שקלים על פרחים. כ-800 דונם של פרחים שנזרקו. אנשים הולכים שפופים ולא יודעים איך לפתוח את העונה הבאה. אבל הסולידריות של הישראלים מחממת את הלב. פירסמתי בפייסבוק את שדה החמניות כי כאב לי הלב שייזרק לפח, והמון אנשים יצרו קשר והזמינו מאות זרים בקבוצות רכישה".

הפופולריים