משרד הבריאות: ירושלים - העיר עם מספר החולים הגבוה ביותר

ירושלים - העיר עם מספר החולים הגבוה ביותר
ליצמן הציג קריטריונים לסגר: יש להפסיק במידי שיח מגזרי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קורונה נקודות בידוק בכניסה לבני ברק, 03.04.20
צילום: צילום: גילי יערי, פלאש 90

משבר הקורונה: בהערכת מצב של מרכז המידע והידע הלאומי למערכה בקורונה שפורסמה הבוקר (ראשון) פורטו היישובים שבהם יחס הכפלת החולים שנדבקו בנגיף הוא הגבוה ביותר בשבוע האחרון: ג'סר א-זרקא - 6, במודיעין עילית 1.9, ביתר עילית 1.7, דבוריה 1.6, בני ברק 1.5. ביישובים האלה ממליצים במשרד הבריאות להותיר על כנו את הסגר ולרכז מאמץ לאיתור חולים ובידודם.

מגפת קורונה: ההנחיות, המספרים ומסלולי החולים - לכל העדכונים בעמוד הטלגרם של כאן חדשות

בתוך כך, שר הבריאות יעקב ליצמן אמר הבוקר כי "ההגדרות שלפיהן יש להגביל את התנועה בריכוזים החרדיים בלבד מוטעות ומכפישות ציבור שלם שנשמע להוראות החוק והרבנים". השר הוסיף כי "יש לקבוע קריטריונים ברורים ושווים לכלל הערים, האזורים והשכונות בישראל ללא הקשר או זיקה לאופי האוכלוסיה".

קורונה בישראל | כל ההגבלות וההנחיות החדשות

בעקבות תמונת המצב, במשרד הבריאות ממליצים להגביר עוד את הבדיקות במודיעין עילית ובית"ר עילית, שמוגדרות הערים הבעייתיות ביותר. באלעד ממליצים להגביר הסברה ואכיפה על בידוד. בעפולה ממליצים להגביר את קצב הבדיקות ולהפנות תשומת לב לטבריה ואור יהודה. גם כוכב יעקב מוזכרת כמי שצריכה לקבל קשב ומענה לאור עליה בתחלואה. בחברה הערבית מוזכרות: ג'סר א-זרקא, דבוריה, רהט, אום אל פאחם, בקעה אל גרביה, ג'ת וטמרה ככאלו שיש להגביר בהן בדיקות ואכיפת בידוד.

אתם לא לבד: רשימת מוקדים לשעת חירום

מערך הבדיקות המדגמיות לתושבי בני ברק שהיה אמור להתחיל היום בדגימה של כ-1,500 איש בוטל. לדברי גורם המעורה בפרטים הסיבה לביטול בדקה ה-90 היא על רקע מחלוקת בין משרד הבריאות לראשי המיזם שעליו היו אחראים מכון וייצמן, היזם אמנון שעשוע וארגון איחוד הצלה, ובשל העובדה שהמשרד עצמו לא היו מעורב בפרויקט. בנוסף, השפיעה על ההחלטה גם ההתכתשות בין מנכ"ל בית החולים הדסה, פרופסור זאב רוטשטיין, למשרד הבריאות שהחלה בשבוע שעבר ונמשכה גם כעת. ראש הממשלה בנימין נתניהו התערב גם כן בנושא.

בתוך שבוע צנח מספר הבדיקות לאבחון חולי קורונה באלפים, כך עולה מנתונים שפרסם אתמול משרד הבריאות. לפי הנתונים, ב-3 באפריל בוצעו 9,903 בדיקות, לעומת 5,980 בדיקות שבוצעו שלשום. עוד עולה כי מיום ראשון השבוע ניתן לראות ירידה מתמדת במספר בדיקות הקורונה. 

הפופולריים