דוח שהוגש למשרד הבריאות: לא לפתוח בשלב ראשון את בתי הספר והגנים

דוח שהוגש למשרד הבריאות: לא לפתוח את בתי הספר
מכון גרטנר, המייעץ למשרד במשבר: יהיה קושי להתחיל בתוכנית היציאה מהסגר. אתמול הוגש למל"ל מסמך המפרט אסטרטגיית היציאה, שבו הומלץ בין השאר לבטל את החופש הגדול
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ילדים בבית הספר, 2015
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

דוח שחובר בידי מכון גרטנר, המייעץ למשרד הבריאות לגבי המשך ההתמודדות עם מגפת קורונה, קובע כי במצב הנוכחי יהיה קושי להתחיל בתוכנית היציאה מהסגר. הערב (שבת) פורסם בחדשות השבת בכאן 11, כי במכון גרטנר ממליצים שלא לפתוח בשלב היציאה הראשון את גני הילדים ובתי הספר. על פי הדוח, מערך הבידודים והתחקירים האפדמיולוגיים לא הצליח עד כה לקטוע שרשראות הדבקה, אלא באחוזים נמוכים.


כמו כן, קובע הדוח כי משך הזמן בין הופעת סימפטומים לבין קבלת תוצאות בדיקה ארוך מאוד, ועומד על שמונה ימים. מהנתונים עולה כי מדובר בעלייה, משום שבתחילת המגפה משך הזמן עמד על שלושה ימים בלבד. במכון גרטנר אומרים כי קיצור פרק הזמן הזה קריטי ליציאה מהסגר, ומוכרח לעמוד על שלושה ימים וחצי לכל היותר.  הדוח ישמש מצע לדיון ביממה הקרובה במשרד הבריאות, כדי להמליץ לראש הממשלה על גבולות הגזרה של תוכנית היציאה מהמשבר, ועל העיתוי שלה.

אמש פורסם במהדורת "השבוע" בכאן 11 כי במסמך המקיף ביותר שהוגש למל"ל, המליץ צוות של כלכלנים, פיזיקאים ומומחים בתחום הביטחון על ביטול החופש הגדול. עוד ממליץ הצוות על ביטול ההפסקות בבתי הספר כשהתלמידים יחזרו ללמוד וכן על פיצול והקטנה משמעותית של הכיתות.


הפופולריים