מניין המתים מקורונה עלה ל-20: 5 נפטרו ביממה האחרונה

מניין המתים מקורונה עלה ל-20: 5 נפטרו אתמול
המשטרה נערכת לליל הסדר: תתגבר כוחות בדרכים ותקים מחסומים • שוטרים יוצבו בכניסות לערים, בכבישים וצירים מרכזיים • ראש המל"ל: חזרה לשיגרה זהירה – רק לאחר הפסח והשלמות ההכנות לכך • הנחיות האכיפה: קנס של 500 שקל על הפרת הגבלות התפילה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מחלקה לחולי קורונה בשערי צדק 29.03.20
צילום: צילום: נתי שוחט, פלאש 90

מניין המתים מקורונה בישראל עלה אתמול (שלישי) ל-20, לאחר שבמהלך היממה נקבע מותם של חמישה חולים נוספים: גבר בן 70 שאושפז בבית החולים אסותא באשדוד, גבר בן 90 שאושפז בוולפסון, אישה בשנות ה-90 לחייה שאושפזה בקפלן. מוקדם יותר בבוקר, מתו עוד שני נשים. מבתי החולים נמסר כי הם סבלו ממחלות רקע. כמו כן, מניין החולים בישראל עלה ל-5,358, מהם 94 במצב קשה ו-76 מונשמים. בסך הכל החלימו מהנגיף בישראל 224 חולים. 

המשטרה נערכת לאכוף את ההנחיות להגבלת התנועה בערב חג הפסח, ומתכננת להציב כמות גדולה של מחסומים בדרכים, כך פורסם בחדשות הערב בכאן 11. שוטרים יוצבו בכניסות לערים, בכבישים וצירים מרכזיים שיתשאלו נהגים לגבי ייעדם. המטרה העיקרית היא יצירת הרתעה כדי למנוע מעבר על ההנחיות.

הממשלה התכנסה לאשר טלפונית את התקנות לשעת חירום שמסימכות את שב"כ לפעול לאילון נשאי קורונה. ההחלטה שישארו השרים, מעניקה לשב"כ את הסמכות לאכן את מסלולם של נשאי הנגיף, כך שמשרד הבריאות יודיע למי שהיה בקרבתם ויש חשש שנדבק. האישור יהיה בתוך עד ל-30 באפריל. 

ראש המועצה לביטחון לאומי, מאיר בן שבת, ומנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב, תדרכו את שרי הממשלה על תמונת המצב בהתמודדות עם התפשטות הנגיף. הוא אמר כי ישנם ארבעה יעדים במדיניות של ישראל כעת: הבטחת בלימת המגפה, שיפור ההיערכות להמשך התפשטות, יציאת תנאים ליציאה מהמשר וחזרה זהירה לשגרה. הוא הוסיף כי זה יקרה רק לאחר הפסח והשלמת ההכנות. 

לדברי בן שבת, "אנחנו עדיין באזור המסוכן. די ביום אחד כמו פורים או בהתלקחות מקומית אחת, כדי להכשיל את כל מאמצינו ולכן חייבים להמשיך בהגבלות הקיימות ולמלא אחר כל ההוראות". 

כמו כן, הופצו לשוטרים הנחיות האכיפה החדשות בעקבות ההגבלות החדשות שנכנסו לתוקף ב-17:00. השוטרים יתנו קנסות בסך 500 שקלים על הפרת ההגבלה של תפילה עם אדם נוסף. זאת בנוסף לקנס בסכום דומה על הפרות הגבלות היציאה למרחב הציבורי שכבר פורסמו. כמו כן, ישנה חובה של עובדים למלא טופס הצהרה על בדיקת חום והיעדר תסמינים.

אתמול ניתנו 1,022 דוחות בגין יציאה מהבית שלא לצורך חיוני, לעומת 700 שניתנו אתמול. בנוסף חילקה המשטרה 172 דוחות בגין שהייה במקום אסור, 18 דוחות על תפילה במקום אסור ו-50 דוחות לעסקים שהפרו את ההנחיות. 

הפופולריים