הקורבן ה-14: אישה כבת 90 מתה בבית החולים מעייני הישועה

הקורבן ה-14: אישה כבת 90 מתה במעייני הישועה
מוקדם יותר בן 92 מת בשערי צדק • צעיר כבן 20 ללא מחלות רקע מאושפז במצב קשה • שיעור האבטלה טיפס ל-22%, 764,165 דורשי עבודה • הערב: הממשלה תכריע אם להחמיר את ההגבלות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מחלקה לחולי קורונה בשערי צדק 29.03.20
צילום: צילום: נתי שוחט, פלאש 90

אישה כבת 90 מתה היום (ראשון) מנגיף קורונה בבית החולים מעייני הישועה. בהודעה שפרסם בית החולים נכתב כי היא סבלה ממחלות רקע נוספות. מוקדם יותר מת מטופל נוסף, בן 92, בבית החולים שערי צדק בעיר. בהודעה שפרסם בית החולים נמסר כי הוא אושפז לפני כשבוע במחלקה המבודדת במצב קשה מאוד, עם מחלות רקע רבות ומשמעותיות. בכך עלה מספר המתים מהנגיף בישראל ל-14 בני אדם.

בתוך כך, בשירות התעסוקה עדכנו הבוקר כי מתחילת חודש מארס נרשמו 764,165 בני אדם דורשי עבודה, ומספרם הכולל של דורשי העבודה בישראל מתקרב כבר למיליון, שהם 22% אבטלה. רוב מבקשי העבודה הם עובדים שיצאו לחל"ת.

מגפת קורונה: ההנחיות, המספרים ומסלולי החולים - לכל העדכונים בעמוד הטלגרם של כאן חדשות

שידור חי מההצהרה של שר הביטחון בנט

פגישת ראש הממשלה בנימין נתניהו וראשי המערכת הפיננסית שהתקיימה אתמול בנושא תוכנית הסיוע למשק - הסתיימה ללא תוצאות. בכירי האוצר דרשו מראש הממשלה להתיר פעילות של לפחות 20% מהמשק. נוסף על כך, הוצע להקים קרן הלוואות לעסקים גדולים, ולהעניק לעצמאיים מענק של עד 12 אלף שקלים בשתי פעימות. הדיונים יימשכו היום - שבוע אחרי שנתניהו הכריז על גיבוש תוכנית תוך 48 שעות.

הממשלה תכריע הערב אם להחמיר עוד יותר את התקנות לשעת חירום ואת ההגבלות על האזרחים. על הפרק אפשרות להטלת הסגר מלא.  נתניהו אמר בדיונים בסוף השבוע כי הוא מעוניין להחמיר את המגבלות ממחר בבוקר ולהטיל הסגר למשך שלושה שבועות. בכל שבוע ייבחן הצורך בהסגר מחדש.

קורונה בישראל | כל ההגבלות וההנחיות החדשות

בעקבות צניחת מחירי הנפט: מחיר הדלק יוזל

הדלק יוזל ביום שלישי בחצות בשיעור חד של יותר מ-17%, בעקבות צניחת מחירי הנפט בעולם. המחיר המרבי של ליטר בנזין תשעים וחמישה אוקטן בשירות עצמי יהיה ארבעה שקלים ושמונים ותשע אגורות, ירידה של שקל ושלוש אגורות. במשרד האנרגיה מציינים כי זה המחיר הנמוך ביותר מאז ינואר אלפיים ותשע.

כדי לצמצם את הצפיפות - מאות אסירים ישוחררו

בשירות בתי הסוהר הודיעו הבוקר כי בהתאם לתקנות שעת החירום שנחתמו בשבוע שעבר, יחל היום בצהריים שחרורם של מאות אסירים שנגזרו עליהם עד ארבע שנות מאסר ונותרו פחות מ-30 יום עד למועד שחרורם המלא. המהלך מבוצע כדי להפחית ככל הניתן את הצפיפות בבתי הכלא.

מדובר באסירים שלא מרצים עונש בגין עבירות מין, אלימות במשפחה או אלימות חמורה וכל אסיר נבחן לגופו. במקביל ממשיכים בשב"ס בהתמודדות עם משבר הקורונה בתוך מתקני הכליאה ובמסגרת זו הורחבו סכומי הקניה בקנטינה והוקמה קרן סיוע לאסירים פליליים הזקוקים לתמיכה כלכלית.

אלפי פניות למוקד החירום הארצי לסיוע הומניטרי

קרוב לחמשת אלפים פניות התקבלו ב-24 שעות הראשונות לפתיחת מוקד החירום הארצי לסיוע הומניטרי 1221, רובן בקשות סיוע ברכישת מזון, תרופות והפגת בדידות. המיזם ההומניטרי "1221, מגיעים לכל אחד" מפעיל 30 אלף מתנדבים המסייעים לקשישים ואנשים עם מוגבלויות.

חלק לא מבוטל מבקשות הסיוע הגיעו מצד עובדות סוציאליות מרחבי הארץ אשר העבירו למוקד פניות של תושבים המוכרים לשירותי הרווחה בערים שונות וזקוקים לסיוע בתחומים שונים.

כתב אישום ראשון בחסות קורונה

בסוף השבוע הוגש כתב אישום נגד תושב אור עקיבא בן 50 שאיים וניסה לסחוט את מעסיקו לאחר שדרש בונוס על עבודתו וסרב. האיש החל לשלוח הודעות ואיים על המעסיק (בעל חברה גדולה בעלת סניפים בכל הארץ ומפעל ייצור בצפון) שהוא יפיץ שחלה בקורונה, ובכוונתו לפנות למשרד הבריאות ולדווח על כך ויגרום לסגירת המפעל והחברה כשישלחו את העובדים עימם בא במגע לבידוד. משהבין העובד שאין בכוונת מעסיקו להיכנע לדרישותיו למרות האיומים, הצית את רכב החברה שהיה ברשותו. לאחר חקירה האיש נעצר וכעת הוא מואשם באיומים ובהצתה. בחסות הקורונה נשלח הנאשם למעצר בית ולא לבית מעצר עד להחלטה אחרת בביתו באור עקיבא.

הפופולריים