פרופסור יוסף קלפטר זכה בפרס ישראל בתחום חקר הכימיה והפיזיקה

פרס ישראל לכימיה ופיזיקה לפרופ' יוסף קלפטר
ועדת הפרס ציינה כי עם השנים מתבררת החשיבות העצומה והאוניברסלית של עבודתו. קלפטר שימש בכמה תפקידים בכירים, בהם נשיא אוניברסיטת תל-אביב ויו"ר ההנהלה של הקרן הלאומית למדע
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חתן פרס ישראל פרופסור יוסף קלפטר
צילום: צילום: באדיבות אוניברסיטת תל אביב

חתן פרס ישראל בתחום חקר הכימיה והפיזיקה לשנת תש"ף הוא פרופסור יוסף קלפטר. כך הודיע היום (שלישי) שר החינוך רפי פרץ. קלפטר הוא חוקר בעל שם עולמי בתחום הכימיה הפיזיקלית. על הישגיו המדעיים כבר זכה בכמה פרסים יוקרתיים ואותות-כבוד בארץ ובעולם. 

ועדת הפרס ציינה כי עם השנים מתבררת החשיבות העצומה והאוניברסלית של עבודתו, משום שעוד ועוד מערכות ניתנות לתיאור ממצה באמצעות השיטות שפיתח. קלפטר, בן ה-74, שימש גם בכמה תפקידים בכירים, בהם נשיא אוניברסיטת תל-אביב ויושב-ראש ההנהלה של הקרן הלאומית למדע. 

בנימוקיה ציינה הוועדה כי: "פרס ישראל בחקר הפיזיקה והכימיה ניתן לפרופסור יוסף קלפטר על תרומותיו פורצות הדרך בדינמיקה של תנועה אנומלית במערכות שונות ומגוונות בתחומי הכימיה, הפיזיקה והביולוגיה. פרופ׳ קלפטר פיתח את התשתית העיונית לתיאור תנועה מואצת או מואטת ביחס לחוק הדיפוזיה של איינשטיין. ברבות השנים מתבררת החשיבות העצומה והאוניברסלית של עבודתו שכן יותר ויותר מערכות ניתנות לתיאור ממצה על ידי השיטות שפיתח".

הפופולריים