מות בן ה-8 בירושלים: התושבים התריעו על הבור, העירייה התעלמה

מות בן ה-8: התושבים התריעו על הבור כמה פעמים
הבור נמצא בשכונת מגורים, באזור שיש בו כמה בתי ספר ועוברים לידו מאות ילדים קטינים כל יום. התושבים אילתרו גדר סביב הבור. זאת משום שהם לא סומכים על העירייה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קייס אבו רמילה בן ה-8 שנעדר מבית חנינא 24.01.20
צילום: צילום: דוברות כבאות והצלה

מות בן השמונה בירושלים: העירייה לא טיפלה בבור המים אליו נפל קייס אבו רמילה – למרות תלונות חוזרות ונשנות של התושבים שהתריעו שמדובר בשטח מסוכן. כך פורסם הערב (שבת) בחדשות השבת בכאן 11. הבור הועמק בשנים האחרונות בגלל עבודות תשתית שביצעה העירייה בכביש הסמוך. הבור נמצא בשכונת מגורים, באזור שיש בו כמה בתי ספר ועוברים לידו מאות ילדים קטינים כל יום. כך בעצם הפך השטח הזה, בלב שכונת מגורים, למלכודת מוות.


לאחר שנקבע מותו של בן השמונה שאותר ללא רוח חיים בבור מים – התושבים אילתרו היום גדר סביב הבור. זאת משום שהם לא סומכים על העירייה. כאמור, אותו בור נמצא בשטח שמיועד לשימוש מסחרי ומוזנח כבר שנים רבות.

הילד אבו רמילה נעלם אתמול, לאחר שיצא לרכוש מוצרים בחנות מכולת. כוחות הכיבוי החלו אמש בסריקת מאגר מי גשמים שבו נמצא אבו רמילה וביצעו שאיבה של המים, גופתו אותרה לבסוף בקרקעית הבור. סגן טפסר אלי אדרי, מפקד פעולת החילוץ סיפר: "לאחר הצלבות נתונים היה שכנראה מיקומו בבור ניקוז של מי גשמים. חילוץ התבצע תחת תנאים קשים של קור, בוץ ומים עכורים, ונמשך כמה שעות".  

הפופולריים