קורבן שביעי בתוך שבוע: רוכב אופנוע בן 34 נהרג בתאונה ליד אשדוד

רוכב אופנוע בן 34 נהרג בתאונה ליד אשדוד
ולנטין לוז'קין, תושב אשדוד, החליק בכביש 4 ונפגע מרכב. זהו ההרוג השביעי בתוך שבוע בתאונות דרכים. קודם לכן נפצע בינוני-קשה רוכב אופנוע בן 21 בתאונה בגבעתיים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ולנטין לוז'קין ההרוג בתאונה בכביש 4 24.1.20
צילום: -

הקטל בדרכים: ולנטין לוז'קין מאשדוד הוא רוכב האופנוע בן ה-34 שנהרג הלילה (שישי) בכביש 4, סמוך לצומת שדה עוזיהו שליד אשדוד. מחקירה ראשונית של המשטרה עולה כי רוכב האופנוע החליק בכביש ונפגע מרכב שנסע באותו כיוון. כוחות מד"א שהגיעו למקום מצאו אותו ללא סימני חיים ונאלצו לקבוע את מותו. זהו ההרוג השביעי בכבישים מאז יום שבת האחרון.

"כשהגענו למקום, ראינו במרכז הכביש רכב ואופנוע, ובסמוך שכב על הכביש גבר כבן 34 מחוסר הכרה, עם פגיעה רב-מערכתית", סיפר פרמדיק מד"א יקי אטרקצי. "הוא היה ללא נשימה וללא דופק, ביצענו בדיקות רפואיות , ולצערנו בתוך זמן קצר נאלצנו לקבוע את מותו".


זירת התאונה בגבעתיים (צילום: תיעוד מבצעי מד"א)

כשלוש שעות קודם לכן נפצע באורח בינוני עד קשה רוכב אופנוע כבן 21 בתאונת דרכים עם רכב בדרך יצחק רבין בגבעתיים. הוא פונה לבית החולים שיבא בתל השומר כשהוא סוהל מחבלות בראשו ובגפיו. "כשהגענו למקום, ראינו אופנוע הפוך במרכז הכביש, ובסמוך אליו שוכב צעיר כשהוא בהכרה", סיפרו כוחות הרפואה שהוזעקו למקום. "הענקנו לו טיפול רפואי שכלל עצירות דימומים, חבישות וקיבועים, ופינינו אותו במהירות לבית החולים".

הלמ"ס: עלייה במספר תאונות הדרכים הקטלניות

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה אתמול את הנתונים הרשמיים על נפגעי תאונות הדרכים בשנת 2019. על פי הנתונים, בשנה שעברה נהרגו בתאונות דרכים 355 בני אדם – 39 בני אדם יותר מבשנת 2018. מדובר בעלייה של כ-12%. נרשמה עלייה גם במספר התאונות הקטלניות והקשות וגם במספר הפצועים קשה.

על פי הלמ"ס, מספר התאונות הקטלניות בשנת 2019 היה 319. מדובר בעלייה של 11.5%. עוד עולה כי חלו 2,050 תאונות קשות – גם כאן מדובר בעלייה של 5.6%. מספר הפצועים קשה אשתקד היה 2,300 – עלייה של 6.2%. 

הפופולריים