אנשי חינוך בכירים יחרימו כנס בהשתתפות שר החינוך

אנשי חינוך בכירים יחרימו כנס בהשתתפות השר פרץ
בעקבות דבריו של השר רפי פרץ נגד הקהילה הגאה, עשרות מנהלי אגפי חינוך ברשויות המקומיות קוראים לבטל את הזמנתו לכנס חינוך בחודש הבא: "מדוע לתת במה לאיש שאינו ראוי לעמוד בראש מערכת חינוך"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
השר רפי פרץ, מצעד הגאווה בירושלים 2019, ארכיון
צילום: צילום: מרים אלסטר, הדס פרוש, פלאש 90

נמשכת הסערה סביב התבטאויותיו של שר החינוך רפי פרץ נגד הקהילה הגאה: עשרות מנהלי אגפי חינוך ברשויות מקומיות דורשים במכתב ליו"ר איגוד מנהלי מחלקות חינוך, אבי קמינסקי, לבטל את הזמנת השר לאירוע השנתי של אנשי החינוך בחודש הבא.

"את דברי הבלע, המשסעים, המפלגים, קראנו כולנו והזדעזנו. אדם המבטל ציבורים שלמים, ולא בפעם הראשונה, קורא לטיפולי המרה, מבטל את המשפחות הגאות - אינו ראוי לעמוד בראש מערכת חינוך", כתבו מנהלי האגפים במכתב. 

למכתב הוסיפו איום, כי אם לא יבטלו את הזמנת השר לכנס, יבטלו את השתתפותם: "אך על כך אין לנו לעת עתה שליטה. ברם, מדוע לתת לו במה? אינו פגע מספיק ברגשות אוכלוסיות שלמות וילדהן? לא ביטל מספיק בני אדם עם נטייה מינית אחרת? ככל שהאיגוד לא יבטל הזמנת השר לצערנו לא נפקוד את הכנס"

בריאיון שפורסם ביום שישי האחרון במוסף 7 ימים של ידיעות אחרונות, אמר שר החינוך כי משפחה נורמטיבית היא "עם איש ואישה" ושהוא מודה לאלוהים שילדיו "גדלו בצורה טבעית ובריאה" מבחינת נטייתם המינית. הריאיון עורר תגובות סוערות במערכת הפוליטית ובעקבותיו קיימו בתי ספר שעות חינוך מיוחדות על מנת לדון בקבלת האחר. 

אתמול הפגינו בתל אביב כ-1,000 תלמידים מבתי ספר באזור המרכז במחאה נגד דברי השר, ונשאו דגלים ושלטים שעליהם נכתב בין השאר: "לא בא לי להיות נורמלי", "דורשים שינוי" ו"האחר הוא אני". באירוע בבית הנשיא בתחילת השבוע אמר פרץ כי יש לו כבוד לכל אדם באשר הוא אדם וכי הוא "מכבד כל אדם במקומו". 

הפופולריים