"חוצפה, הבת שלי עדיין בטראומה": נפגעת בתאונת האוטובוס נדרשה לשלם על הפינוי

נפגעת בתאונת האוטובוס נדרשה לשלם על הפינוי
לטענת אמה, כוחות ההצלה הכריחו את בתה להגיע לבית החולים אסף הרופא על אמבולנס. "שאני אשלם לאמבולנס? זה הדבר הכי עקום שיש". ממד"א טרם נמסרה תגובה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
התאונה ליד נתב"ג, דצמבר 2019
צילום: צילום: פלאש 90

פרסום ראשון: נפגעת בתאונת האוטובוס הקטלנית בצומת בדק לפני כחודש, בה נהרגו ארבעה בני אדם, קיבלו היום (ראשון) דרישת תשלום בסך 424 שקלים ממגן דוד אדום על פינוי באמבולנס לבית החולים. לטענת אמה, כוחות ההצלה הכריחו את בתה להגיע לבית החולים אסף הרופא באמצעות אמבולנס. 

האם אמרה לכאן חדשות: ״זה ממש חוצפה. הבת שלי נמצאת עדיין בפוסט טראומה מהתאונה הזאת. אף אחד מאגד לא דיבר איתנו. תאונה שלהם, שהם צריכים לבוא ולפצות ולבדוק מה קורה עם הילדה, באים ומבקשים שאני אשלם לאמבולנס? זה הדבר הכי עקום שיש. איפה השכל?״.

בתאונה, שאירעה לפני שלושה שבועות, סטה נהג האוטובוס של חברת אגד בקו 947 מנתיבו והתנגש בתחנה מבטון בצומת בדק, ליד נמל התעופה בן גוריון. מחברת אגד נמסר: ״אלפי האוטובוסים של אגד מבוטחים בביטוח חובה ע״י חברת הראל. הלקוחות שנפגעו בגין התאונה הקשה והנוראית הזו אמורים לפנות לחטיבת הביטוח של אגד באמצעות כוכבית 2800 - מערך הביטוח והם יטופלו באופן מיידי ומיטיב באשר להתרחשויות הישירות הנוגעות לתאונה, הצופנות בחובן עלויות והוצאות של פינוי וטיפול״.

תגובת מד"א: על-פי התקנות מד"א מחויב לגבות אגרה מכל מטופל המפונה באמבולנס, ברוב המקרים קופות החולים מכסות את עלויות הפינוי. ככל שאדם זכאי להשתתפות עליו לפנות בעצמו לגורם המבטח ובמקרה זה, על המטופל לפנות לחברת הביטוח של אגד על מנת להסדיר את התשלום. ככלל, מד"א מחייב את מקבל השירות בלבד ולא את מזמין האמבולנס. זאת, על מנת להימנע ממקרים בהם אנשים יחששו להזעיק אמבולנס עבור מישהו אחר שנזקק לו.

הפופולריים