מאבק על דמי חסות בתל שבע: כלי רכב הושחתו במרכז לחינוך מיוחד

מאבק על דמי חסות בתל שבע: כלי רכב הושחתו
מורים בקרייה לחינוך מיוחד מרגישים מאוימים בשל מאבקים על תפקיד השומר. שמשות של מכוניותיהם נופצו ואוויר הוצא מהגלגלים. גורם בכיר בתחום החינוך באזור: "מדובר בפרוטקשן"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דמי חסות בתל שבע, ינואר 2020
צילום:

עשרות מורים וגננות בחינוך המיוחד במגזר הבדואי מרגישים מאוימים בחודשים האחרונים בשל מאבקים על דמי חסות, כך פורסם היום (שני) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. המכוניות שלהם בקריית החינוך המיוחד בתל שבע הושחתו בצורה סדרתית, השמשות נופצו ואוויר הוצא מהגלגלים. הסיבה לכך ככל הנראה הוא רצון להשתלט על תפקיד השומר שהתפנה במקום. עד כה הושחתו בצורה זו לפחות 15 מכוניות, ובעקבות כך הוגשו למשטרה תשע תלונות. 


נזק למכונית בתל שבע

אייאת, עובדת בגן חינוך מיוחד סיפרה לכאן חדשות: "אנחנו יוצאים מהכיתות כדי לחזור הביתה ומגלים רכבים שנופצו. הם לא בוחרים אנשים מסויימים, זה באופן אקראי – וככה אתה מרגיש מאוים. תתאר לעצמך שאתה יושב בכיתה באמצע השיעור ואתה כל הזמן חושב על האוטו שלך". 

אחמד, גורם חינוכי בקרייה אמר שמיד אחרי שהשומר הקודם יצא לפנסייה, החלו השחתות של הרכבים. לדבריו, "יש כמה משפחות שחילקו ביניהן את הקרקע בישוב, והמשפחה שחושבת שעל הקרקע שלה בנו את בתי הספר – דורשת שיתנו לה את המשרות".

מועצת תל שבע תעסיק את השומר דרך חברת כוח אדם, אבל דורשת ממנהלי המוסדות לחתום על אישור השעות שהשומר החדש יבצע. גורם בכיר בתחום החינוך אמר: "מדובר בפרוטקשן. כשהשומר יקבל משכורת – תיפסק ההשחתה והוא גם לא יגיע לעבודה. בתי הספר לא יעסיקו אותו, זו המועצה. למה המנהלים צריכים להיות אלה שחותמים ולהסתבך עם משפחה אלימה?".

מנהל אגף החינוך בתל שבע, חליל אבו רקייק אישר את סיבת השחתת הרכבים ואמר: "אנחנו בקשר עם חברת כוח האדם שתעסיק את השומר ואולי תציב שם שעון נוכחות במקום אישור בחתימה ידנית של מנהל בית ספר". מהמשטרה נמסר כי נפתחה חקירה, אך טרם נעצרו חשודים.

הפופולריים