"נפל בטון על האוטובוס": השיחה למד"א - רגעים אחרי התאונה

"הנהג איבד שליטה": תיעוד התחנה לאחר התאונה
נהג האוטובוס נמצא בבית החולים בילינסון יחד עם חוקרי המשטרה • המשטרה חוקרת חשד שדעתו של הנהג הוסחה בשל שימוש בטלפון הנייד ולכן התנגש בתחנה ליד נתב"ג
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תאונת דרכים ליד נתב"ג 22 בדצמבר
צילום: צילום: תיעוד מבצעי מד"א

התאונה הקטלנית ליד נתב"ג: חמישה מתוך שישה פצועים שהגיעו לבית החולים אסף הרופא שוחררו הלילה (שני) לביתם. פצועה נוספת, בת 30 מפתח תקווה, עדין מאושפזת במצב קל. בתאונה שהתרחשה אתמול נהרגו ארבעה מהנוסעים ונפצעו 14. מבית החולים שיבא תל השומר נמסר כי מצבה של אחת הפצועות הידרדר במהלך הלילה ומוגדר קשה, מצבה של פצועה הנוספת מוגדר קל. הפצועים שפונו לבתי החולים בילינסון והשרון שוחררו.

נהג האוטובוס שהתנגש בתחנה נמנה עם הפצועים ופונה לבית החולים בילינסון. חוקרי המשטרה התלוו אליו והם שוהים לצדו אך לא ברור אם נחקר או מסר עדות בלבד. סגן-ניצב חי מזרחי, קצין אגף התנועה מרכז, על התנגשות האוטובוס: "נהג האוטובוס ככל הנראה איבד שליטה ופגע בתחנת ההסעה". רגעים אחרי התאונה התקשרו אזרחים למגן דוד אדום, וכך נשמעה אחת השיחות: "נפל גוש של בטון על האוטובוס. יש תקועים באוטובוס. אמרו שיש שתיים מתחת לבטון".המשטרה חוקרת חשד שדעתו של נהג האוטובוס הוסחה בשל שימוש בטלפון הנייד. האוטובוס בקו 947 היה בדרכו מירושלים לחיפה כשהתנגש מסיבה לא ברורה בתחנת נוסעים עשויה מבטון בצומת בדק סמוך לנמל התעופה בן גוריון. מעוצמת ההתנגשות חדר לוח בטון אל דופן האוטובוס והיטה אותו על צדו. מותם של ארבעה מהנוסעים – גבר ושלוש נשים – נקבע במקום. שתי נוסעות נפצעו בינוני-קל והובהלו לבית החולים שיבא בתל השומר. חמישה פצועים פונו לבית החולים אסף הרופא. שאר הפצועים פונו לבתי החולים בילינסון והשרון.

ארגון נהגי האוטובוסים בישראל מבית ההסתדרות הלאומית בתגובה לתאונת הדרכים: "מדובר באירוע מזעזע בקו שהנהגים נוסעים בו במשך שלוש שעות וחצי ברציפות. נהיגה רצופה ללא הפסקה וללא תחנות ההתרעננות היא פצצה מתקתקת. אנו קוראים לשר התחבורה לאמץ את מסקנות ארגון נהגי האוטובוסים בישראל ולעשות הכל כדי שתאונות מזעזעות מעין אלה לא יהיו מנת חלקנו".

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' הגיע למקום התאונה ואמר: "מתפלל לרפואת הפצועים, ושולח תנחומים מעומק הלב למשפחות ההרוגים. התאונה המחרידה תיחקר. כרגע אנחנו כאן כדי להיות עם הנפגעים במקום הקשה הזה".


הפופולריים