אביו של תומר וינשטין שנהרג בתאונת האופניים: "הנהג מרח את שניהם"

"הנהג מרח את שניהם, לא היה להם סיכוי"
תומר וינשטין בן ה-42, ויניב לוגסי בן ה-44 הם רוכבי האופניים שנהרגו הבוקר מפגיעת רכב בכביש 5511, סמוך למחלף הדרים. נהג הרכב הפוגע, בן 29 מאור עקיבא, נעצר והובא לחקירה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תומר וינשטין, יניב לוגסי, תאונת אופניים
צילום: צילום: באדיבות המשפחה

תומר וינשטין בן ה-42, ויניב לוגסי בן ה-44 הם רוכבי האופניים שנהרגו הבוקר (שני) מפגיעת רכב בכביש 5511, סמוך למחלף הדרים. נהג הרכב הפוגע, בן 29 מאור עקיבא, נעצר והובא לחקירה. השניים התגוררו ביישוב קדימה צורן. כוחות מד"א שהגיעו לזירת התאונה ביצעו מאמצי החייאה בשניים, אך לבסוף נאלצו לקבוע את מותם. עזריאל וינשטין, אביו של וינשטין, אמר: "הנהג נסע בכיוון הנגדי ומרח את שניהם. לא היה להם סיכוי".


חבר בקבוצת הרכיבה של וינשטין ולוגסי, אודי לוי, שחזר בריאיון לרן בנימין ויגאל גואטה בכאן רשת ב את הרגעים הקשים: "פתאום ראיתי אותם על הרצפה. ישר נכנסתי לפעולה, לא חשבתי על שום דבר. עשיתי כל מה שיכולתי. הנהג עמד ליד ולא הבין מה קורה. הוא הקיא בצד. הוא לא בדיוק הבין את הסיטואציה".

עוד הוסיף לוי ותיאר את העיסוק של השניים ברכיבת אופניים, וגם את הסכנה שברכיבה בסמוך לכבישים: "הספורט הזה הוא מאוד ממכר, אתה מנסה להתעלם מהפחד. אתה מקפיד על הכללים, אם כולם מקפידים אז הכל בסדר. אנחנו לא נפסיק לרכוב. הגורם האנושי זה מה שמכריע. זה עניין של חינוך ותרבות".

"כשהגענו למקום המראה היה קשה מאוד", סיפר פרמדיק מד"א אוהד ביין. "ראינו שני זוגות אופניים מפורקים על הכביש, ורכב פרטי מעוך. על הכביש שכבו שני גברים כבני 40 עם פגיעה רב מערכתית קשה מאוד, הענקנו להם טיפול רפואי ולאחר נסיונות החייאה נאלצנו לקבוע את מותם".

 


עו״ד תומר גונן, המייצג את הנהג הפוגע, אמר כי ״מדובר באדם נורמטיבי שהיה בדרכו לעבודה. הוא כואב את כאבן של המשפחות, אך יחד עם זאת הוא במצב נפשי לא פשוט". עורך הדין הוסיף כי הנהג "טוען שהרכב סטה בפתאומיות לשמאל. זה כביש שהוא מלכודת ואני מצפה שהרשויות יתנו דעתן בנושא״.

במשטרה פתחו בחקירת נסיבות התאונה, והנהג הפוגע יובא מחר בבוקר לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בפתח תקווה.

הפופולריים