"הנוער רוצה ממשלה": התלמידים השביתו את הלימודים בי-ם במחאה על המצב הפוליטי

"הנוער רוצה ממשלה": תלמידים בי-ם שבתו במחאה
מועצת התלמידים בבירה דורשת למנוע מערכת בחירות שלישית. תלמידים הפגינו מול הכנסת. הנהגת תנועת הצופים הצטרפה גם היא למחאה וקראה לחניכיה לא להגיע לבתי הספר. יו"ר מועצת התלמידים בעיר: "זה לא ימין או שמאל, זה החיים שלנו"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מחאה נגד מערכת בחירות שלישית בירושלים 8.12.19
צילום: צילום: מועצת התלמידים ירושלים

"למה לי להיות תלמיד אם לארץ אין עתיד?" קראו הבוקר (ראשון) אלפי תלמידים שהפגינו מול משכן הכנסת, בדרישה למנוע מערכת בחירות שלישית. להפגנה יצאו התלמידים לאחר שמועצת התלמידים בירושלים קראה להשבית את הלימודים בבירה. הנהגת תנועת הצופים הצטרפה גם היא למחאה וקראה לחניכיה שלא להגיע לבתי הספר. בהפגנה חזרו התלמידים על סיסמאות כמו "הנוער רוצה ממשלה", וגם "לא נזוז מכאן עד שיצא עשן לבן".


מוקדם יותר אמרה יושבת ראש מועצת התלמידים של ירושלים, נעם סבסטיאן, בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב כי "כל עוד אין ממשלה, המדינה מתפרקת ואנחנו, הנוער כדור העתיד, נצטרך לאסוף את השברים". סבסטיאן הוסיפה "מבחינתנו אסור לשתוק על המצב הקיים". לדבריה אין לתלמידים רצון לכוון לפתרון פוליטי כזה או אחר, אלא "להביע את דעתנו בקול רם".

בשבוע שעבר פנתה מועצת התלמידים והנוער הארצית במכתב לנשיא המדינה, יושב ראש הכנסת ולכל ראשי סיעות הכנסת כדי שיפעלו למנוע מערכת בחירות נוספת. במועצת התלמידים הוסיפו: "כשאנחנו מסתכלים לעבר בית המחוקקים אנחנו רואים שיח של פילוג, שיסוע והקצנה מכל הדעות. זה הזמן לשנות את השיח עבורנו".

הפופולריים