בג"ץ: חברות הקנאביס יספקו למטופלים חומר במחירים - כפי שהיו טרם הרפורמה

בג"ץ: הקנאביס יסופק במחירי טרום רפורמה
השופטים קבעו כי בעוד עשרה ימים יחזרו החברות לספק את המוצרים - בהתאם למחירים לפני האסדרה, שעמדו על 370 שקלים בחודש
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הפגנה נגד הרפורמה בקנאביס הרפואי בתל אביב
צילום: צילום: פלאש 90

בג"ץ קבע הערב (חמישי) כי על חברות הקנאביס הרפואי לחזור ולספק את החומר למטופלים בתנאי האספקה והמחירים שהיו נהוגים במסגרת האסדרה הישנה. השופטים חנן מלצר, ניל הנדל ונעם סולברג קבעו כי בעוד עשרה ימים יחזרו החברות לספק את המוצרים - בהתאם למחירים לפני הרפורמה בתחום, שעמדו על 370 שקלים בחודש.

השופטים מתחו ביקורת על החברות שהעלו את המחירים ודרשו מהמטופלים לשלם אלפי שקלים בחודש. בנוסף, הם הורו למשרד הבריאות להבהיר מדוע הוא לא פוסל רישיון של חברה שגובה מחירים גבוהים מכפי שהיה באסדרה הישנה. 

בעמותת הקנאביס הרפואי אומרים כי "בית המשפט הביע אי אמון מוחלט ברפורמת ליצמן והתנהלות משרד הבריאות בהוצאתה לפועל". העמותה, שעתרה לבג"ץ בעניין, הוסיפה כי "גם בית המשפט רואה שלא כל מי שהיה צריך לתת דעתו לנזקים הקשים שהחלת הרפורמה הזו גורמת למטופלים - עשה כן.

במשרד הבריאות הביעו שביעות רצון מפסיקתו של בית המשפט. גורמים במשרד ציינו שלמעשה, השופט מלצר מבקש הבהרות על פיקוח מחירים - דבר שבמשרד פועלים בעניין, אבל עכשיו הכובד עובר לפתחו של משרד האוצר. "בהחלטתו מהיום, בג"ץ מסית את הדיון מהרפורמה, שממשיכה כסדרה, לשאלת פיקוח המחירים. בג"ץ תוהה למה משרד האוצר מתמהמה בהטלת הפיקוח ודורש הסברים", נמסר ממשרד הבריאות.

הפופולריים