"סגירת מעגל מרגשת": מוישי חגג בר מצווה במומביי

"סגירת מעגל": מוישי חגג בר מצווה במומביי
בנוכחות מאות קרובי משפחה ומוזמנים חגג מוישי הולצברג, הניצול, שאיבד את הוריו בפיגוע הטרור בבית חב"ד במומביי, את בר המצווה שלו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מוישי הולצברג, ניצל מהפיגוע בבית חב"ד במומביי
צילום: צילום: חיים טוויטו

בנוכחות מאה חברי משפחה חגג היום (ראשון) מוישי הולצברג, שניצל מהפיגוע בבית חב"ד שבמומביי לפני 11 שנים בו איבד את הורים, את בר המצווה שלו. סנדרה המטפלת, שתמונתה המחזיקה את מוישי בזמן שהם נמלטו מהבניין הגיעה במיוחד מהודו. הדודים והדודות, ושאר המוזמנים הגיעו לחגוג עם חתן האירוע. ראש הממשלה בנימין נתניהו בירך: "אנחנו יודעים שמתוך הטרגדיה הזאת יש חיים".

כנהוג בחסידות חב"ד, הזמין סביו, הרב שמעון רוזנברג, את מוישי לחזור על מאמר חסידות בעניין מצוות הנחת תפילין. חתן האירוע לא אכזב ועשה זאת בבגרות מדהימה. לאחר ריקודי שמחה עם סוללת זמרים וכוכבי המגזר, ביניהם, מוטי שטיינמץ, אברהם פריד וישי ריבו, וסעודת מצווה חגיגית, העניק לו סבו השני, הרב נחמן הולצברג, שטר של דולר לברכה שקבל אביו מידי הרבי מליובאוויטש.

את האירוע כיבד בנוכחותו שגריר הודו בישראל, אבל עוד לפניו שלח ראש ממשלת הודו, נרדנרה מודי, אגרת ברכה רשמית ומרגשת לכבוד בר המצווה. "אני שמח לשמוע על בר המצווה שלך", פתח מודי את המכתב. "אתה מגיע לנקודת ציון משמעותית בחיים והסיפור שלך ושל ממשיך להוות מקור השראה לכולם. הוא דוגמא לנס של ממש. האומץ של המטפלת שלך, סנדרה, והתפילות של כולם ימשיכו ללוות אותך בחיים".

ראש הממשלה נתניהו בירך את הולצברג ומסר: "אנחנו יודעים שמתוך הטרגדיה הזאת יש חיים, יש תקומה ויש מצוות. אתה בא עכשיו עם האהבה של כל עם ישראל, כל אזרחי ישראל ורבים רבים מחוץ לישראל. אני רוצה לאחל לך שתהיה בן נאמן לעמך, לארצך ולמשפחתך, ושתמשיך בחיים טובים ומאושרים".

מתקפת הטרור במומבאי נמשכה ארבעה ימים וכוונה נגד כמה יעדים בעיר. אחד היעדים שהותקפו על ידי המחבלים היה בית חב"ד בעיר, שם נרצחו שישה בני אדם, ובהם מנהלי בית חב"ד והוריו של מוישי, גבריאל ורבקה הולצברג. מוישי, שהיה אז בן שנתיים, ניצל בזכות המטפלת ההודית שלו סנדרה, שמילטה אותו מהמקום וממשיכה ללוות אותו.

הפופולריים