בשל זיהום: קנס בסך כמיליון ש"ח למפעל בקיבוץ דליה

קנס בסך כמיליון ש"ח למפעל בקיבוץ דליה
בבדיקת המשרד להגנת הסביבה התגלה שהחברה חרגה ב-1,000% מערך הפליטה המרבי המותר למזהם חלקיקים • בעל יאכטה נקנס לאחר ששפך ביוב למי המרינה בתל אביב
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
משקע אבקתי לבן על מכוניות בקיבוץ ופליטות מארובת מתקן ייבוש האבקה
צילום: צילומים: המשרד להגנת הסביבה

המשרד להגנת הסביבה הטיל היום (ראשון) קנס כספי בסך 1.1 מיליון שקל על מפעל בקיבוץ דליה שביצע הפרות חוק שהובילו לפליטת מזהמי אוויר. זאת לאחר שתושבים התלוננו על הצטברות של משקע אבקתי לבן על משטחים ורכבים ברחבי הקיבוץ.

בבדיקה שגרתית בארובות המפעל, המייצר חומרי גלם למוצרי ניקוי וטואלטיקה, נמצא שהחברה חרגה בשיעור העולה על לא פחות מ-1,000% מערך הפליטה המרבי המותר למזהם חלקיקים. אולם מערכות הבקרה וההתראה הקיימות לא גילו זאת ולא התריעו על החריגה. בשל עובדה שהחברה נקטה פעולות למניעת ההפרות עם היוודע דבר הזיהום, סכום העיצום הופחת מ-1.8 מיליון שקלים ל-1.1. מיליון שקלים.

בתוך כך, קנס בסך 3,000 שקלים הוטל על בעלים של יאכטה שזיהם את מי המרינה בתל אביב כששפך אליהם ביוב ישירות מתוך כלי השיט. הוא הודה בחקירה של המשרד להגנת הסביבה שהוזרם ביוב מהיאכטה לים ונקנס.

השפך המזהם מהיאכטה במרינה בתל אביב. צילום: דרור אריאלי, המשרד להגנת הסביבה

מנהל מרינה תל אביב שיגר לאחר מכן מכתב אזהרה לכל בעלי היאכטות במרינה שבו תזכורת לחובתם להתקין מכלי אגירת ביוב תקינים בכלי השייט ולהשתמש בהם.

הפופולריים