סוף טוב: החתונה המתוכננת באשקלון תעבור לב"ש

סוף טוב: החתונה המתוכננת באשקלון תעבור לב"ש
בעקבות הירי הנרחב לדרום ולגוש דן: הנחיות פיקוד העורף הגבילו את ההתקהלויות לעד ל-100 בני אדם באזור הדרום. אפרת אלחדד ובן זוגה חיפשו אולם חלופי אליו יוכלו להעביר את החתונה - ונמצאו אולם בבאר שבע
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חתונה
צילום: גטי אימג'ס

אפרת אלחדד הייתה אמורה להתחתן היום (שלישי) עם בן זוגה באולם אירועים באשקלון. אולם הירי הנרחב לעוטף עזה וגוש דן העמיד בסכנה ממשית את קיום החתונה, כי פיקוד העורף הגביל את ההתקהלויות באזור הדרום לעד ל-100 אנשים. הזוג חיפש בעל אולם אליו יוכלו להעביר את החתונה ולבסוף נמצא אולם בבאר שבע, שבו יוכל להתקיים האירוע הערב. 

הסלמה ביטחונית: עדכונים שוטפים

האזינו לריאיון המלא עם אפרת אלחדד בכאן רשת ב

בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב הבוקר, סיפרה אלחדד על ההכנות לחתונה: "אני עם דמעות בעיניים. בשבוע האחרון היה שקט אז לא חשבתי לרגע שאתעורר לבוקר כזה. ראיתי עוד ועוד אזעקות, התחלתי לבכות, התפרקתי. אני מתארגנת בבית שלי בממ"ד, התקשרתי למאפרת ולמעצבת שיער שיגיעו אלי". 

כמה שעות לאחר מכן הודיעה אלחדד כי החתונה תתקיים בבאר שבע במתכונת אינטימית ובהתאם להנחיות פיקוד העורף: "אחרי כמה שעות שלא ידענו בעצמנו היכן זה יערך, קיבלנו אישור לערוך את החתונה". 

בעקבות הירי: מיליון תלמידים נשארו בבית, תנועת הרכבות בדרום הופסקה

בעקבות התקיפה ברצועת עזה והירי לישראל יותר ממיליון תלמידים לא הגיעו למוסדות החינוך. הלימודים התבטלו בתל אביב ומדרום לה, כולל במוסדות להשכלה גבוהה. ביישובי העוטף, בנגב, בשפלה ומדרום לה מותרת התקהלות של עד מאה איש רק במקומות סגורים. תנועת הרכבות הופסקה מאשקלון לכיוון דרום. 

בתוך כך, ההתאחדות לכדורגל הודיעה כי בעקבות המצב הביטחוני, משחק נבחרת הנשים הערב מול בוסניה הרצגובינה במסגרת מוקדמות אליפות אירופה, הועתק מאצטדיון רמת גן לאצטדיון סמי עופר בחיפה.

ההתאחדות הפולנית לכדורגל פנתה לאופ"א בבקשה להעביר את המשחק נגד נבחרת ישראל מאצטדיון טדי בירושלים למדינה אחרת בשל המצב הביטחוני. ההתאחדות הישראלית בודקת מדיניות חלופיות לאירוח המשחק במוצאי שבת כמו יוון, קפריסין ומלטה.

אירוע הענקת פרס מפעל חיים של איגוד אמני ישראל בפתח תקווה בוטל בעקבות הירי הנרחב מעזה. אירועים שקיומם תלוי בהודעות פיקוד העורף: פסטיבל הפסנתר ופסטיבל הסיגדיאדה בחבל יבנה, וכן ההצגות המתוכננות בתיאטרון "הבימה" ובתיאטרון "הקאמרי". שלל מוזיאונים בירושלים, בחיפה, ובמקומות נוספים שאינם באיזורים מועדים, פותחים את שעריהם לתושבי עוטף עזה בחינם.

הפופולריים