צעיר מת בפתאומיות בבי"ח פסיכיאטרי, המשפחה לא מקבלת תשובות

מת בבי"ח פסיכיאטרי - משפחתו לא קיבלה תשובות
בן 26 התמוטט ומת בבי"ח מזרע ב-2016, אך במשרד הבריאות לא סיפקו למשפחתו פרטים ברורים על הנסיבות, ואף לא בוצעה נתיחה שלאחר המוות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אילוסטרציה של ידיים
צילום: גטי אימג'ס

כיצד קורה שצעיר מת באופן פתאומי בבית חולים פסיכיאטרי, אך נסיבות מותו לא נמסרות למשפחתו? בחודש מאי 2016 נמצא מת בתאו צעיר בן 26 שאושפז בבית החולים הפסיכיאטרי מזרע בעכו. לבני משפחתו נמסר כי הוא התמוטט בשירותים, ולאחר ניסיונות החייאה נקבע מותו. אך מאז במשרד הבריאות לא מספקים לבני משפחתו פרטים ברורים על המקרה.

למשפחה נאמר כי הצעיר לא חש בטוב, הקיא ובסופו של דבר התמוטט בשירותים. בעקבות דיווח של שכן לתא, פרץ איש צוות לשירותים ומצא אותו שם, ולאחר ניסיונות החייאה נקבע מותו. 

לאחר שידור בנושא בכאן רשת ב, נערכה בדיקה על ידי משרד הבריאות ונמסר למשפחתו של הצעיר כי לא נמצאה התנהלות חריגה מסבירות מקצועית, אך לצד זאת צוין כי חבל שלא בוצעה נתיחה לאחר פטירתו של הצעיר. בני המשפחה טוענים כי לפי דוח ועדה שעסקה במקרה, לא נמצא גוף זר בלוע וכי הדבר אינו מתיישב עם האמירה שמותו נגרם מחנק. נוסף על כך, בדיווח של בית החולים על מקרה המוות נכתב כי האבחנה היא דום לב.

כעת טוענים בני המשפחה כי משרד הבריאות אף לא סיפק להם צילומים שיוכלו אולי לשפוך אור על המקרה הקשה. 

ממשרד הבריאות נמסר בתגובה כי מדובר במקרה מצער של מוות פתאומי וכי בדיקת המקרה לא העלתה כל חשש לרשלנות. במשרד אמרו כי סרטי האבטחה נבחנו גם על ידי נציב קבילות הציבור שקבע שלא ניתן להראות את הסרטים למשפחה בשל החיסיון של שאר המטופלים המופיעים בהם. כמו כן הנציב בחן את הסרטים והתרשם מהתפקוד התקין של הצוות. עוד נמסר כי לא ניתן למסור פרטים רפואיים נוספים מפאת החיסיון וכי ככל שהמשפחה מעוניינת להסיר חסיון מהצילומים עליה לפנות לבית המשפט.

הפופולריים