תושב יצהר שהותקף על ידי שוטרי מג"ב: "כששמעו שאני לא מתעד דחפו והכו אותי"

"כששמעו שאני לא מתעד – דחפו והכו אותי"
אריאל דנינו סיפר בריאיון לכאן רשת ב על האירועים שהובילו לתקיפה האלימה. לדבריו, הוא צעק עד שאחד השכנים הגיע והם הניחו לו. "יש לי פגיעות יבשות וכאבים ברגל", הוסיף
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מבט מרחוק על ההתנחלות יצהר שבשומרון, 20.10.19
צילום: צילום: שריה דיאמנט, פלאש 90

אריאל דנינו, תושב יצהר שהותקף בסוף השבוע על ידי שוטרי מג"ב, סיפר הבוקר (ראשון) בכאן רשת ב על השתלשלות האירועים. בריאיון לתוכנית "קלמן-ליברמן" אמר דנינו: "אני בן אדם שמנסה לשמור על החוק. אמרתי להם, אם עברתי על החוק יש דרך נורמלית להגיב. אבל להרביץ לאדם אחרי שווידאת שהוא לא מצלם – זה לא התנהגות אתית".

האזינו לריאיון עם אריאל דנינו

דנינו סיפר כי הלך עם חבר שאכל אצלו בשבת לחפש את הכלב שלו שנאבד. לדבריו, "עברנו ליד הבית שלוחמי מג"ב השתלטו עליו. הם יצאו ושאלו מה אנחנו עושים שם. אמרתי להם שאני מחפש את הכלב שלי". הוא סיפר שנשאל אם הוא מתעד אותם, וכשענה שלא בגלל שהאירוע היה בשבת, תיאר: "כשהם שמעו את המשפט הזה אמרו לי אל תזוז. נצמדו אליי כמה לוחמים בצורה בוטה ואלימה. דחפו אותי, וציפו לעורר איזו תגובה".

"אחרי חצי דקה המפקד שלהם חזר ואמר 'קחו אותו מפה'. איך שהוא אומר את ההנחיה הזו – הם הטיחו אותי על קיר. שני לוחמים נתנו לי אגרופים ובעיטות", הוסיף דנינו. "הם התחילו למשוך אותי לאזור חשוך. התחלתי לצעוק לעזרה. אנשים שמעו אותי. אחרי כמה צעקות כאלה המפקד שלהם הגיע אליי ואמר לי 'אם עוד פעם אתה צועק למישהו שיעזור לך, אני אדאג שלא תצעק יותר'.

בעקבות הצעקות הגיע אחד השכנים ולדבריו, "בשנייה שהם זיהו שהשכן מגיע הם הניחו אותי והפסיקו. אני לא יודע מה היה קורה אם הוא לא היה מגיע. הייתי חבול הלכתי למרפאה. יש לי פגיעות יבשות וכאבים ברגל".

אתמול מסרה המשטרה בתגובה לתקיפה כי "במהלך השבת שוב באו עשרות מתפרעים למאחז הבלתי חוקי קומי אורי כדי ליצור פרובוקציות ולהתעמת עם הלוחמים שאוכפים צו שטח צבאי סגור. המשטרה מגנה כל שימוש בכוח ותפעל בתקיפות מול כל מי שיפגע בלוחמים שפועלים לאכוף את החוק ולהבטיח את שלומם וביטחונם של התושבים". במשטרה מוסיפים כי "כל אירוע במקום מתוחקר ונבדק".

 

הפופולריים