בצל קריסת בתי החולים: הנזק ברמב"ם נאמד במיליוני שקלים

אחרי ההצפה: הנזק ברמב"ם נאמד במיליוני שקלים
40 מיליון השקלים שיתווספו למערכת הבריאות יחולקו בשווה בין קופות החולים לבתי החולים, במטרה להוריד מהעומס בחדרי המיון. בבית החולים רמב"ם בחיפה אומדים את הנזק אחרי ההצפה הגדולה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בית החולים רמב"ם
צילום: צילום: דוברות רמב"ם

הנזק שנגרם מפיצוץ צינור המים בבית החולים רמב"ם בחיפה נאמד במיליוני שקלים, כך פורסם היום (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11. בין השאר, ההצפה גרמה להשבתת מתקן לריסוק אבנים בכליות, ונזק כבד נגרם לציוד מחשוב. גורם בבית החולים אמר לכאן חדשות כי משרד הבריאות מודע זה זמן רב לבעיית המבנים והתשתיות הישנים שבו. 


בד בבד, במשרד הבריאות החליטו על אופן החלוקה של 40 מיליון השקלים שהתווספו לתקציב מערכת הבריאות. במשרד יחלקו את התקציב באופן שווה בין קופות החולים ובתי החולים. כך, 20 מיליון שקלים יועברו לקופות - תמורת הארכת שעות העבודה של המרפאות והמוקדים, כדי להוריד פניות ועומס למיון. היתרה שתועבר לבתי החולים מיועדת לתורנויות וכוננויות, כדי להוריד עומס במיון ובמחלקות הפנימיות. גורמים במשרד הבריאות מבינים שהסכום לא יבריא את המערכת, אלא שהוא מהווה רק תוספת שתקל על החורף הקרוב.


מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן-טוב, התייחס הערב למשבר במערכת הבריאות ואמר לרן בנימיני וטלי בן עובדיה בתוכנית "כאן הערב" בכאן רשת ב, כי אפשר לפתור את הבעיות בתוך זמן קצר ובתקציב לא גדול. לדבריו, תוספת של חמישה מיליארד שקלים יכולה להביא לשיפור של ממש, בטווח הזמן הנראה לעין.

בר סימן-טוב הביע תקווה שלאחר שתקום ממשלה חדשה, ייעשה המהלך הגדול והיסודי הנדרש. הוא הדגיש כי "אוכלוסיית הקשישים במדינה צפויה לגדול מאוד בעשור הקרוב, ואי אפשר להניח שמה שעבד עד עתה, ימשיך לעבוד בלא שינוי".

אתמול פורסם לראשונה בחדשות הערב כי מנהלי בתי החולים בישראל פנו במכתב דחוף לממשלת ישראל, לסגן שר הבריאות יעקב ליצמן, ולמנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב. במכתב הם התריעו כי המערכת לפני משבר גדול. המנהלים כתבו כי דרושים תקציבים שיופנו מייד למערכת הבריאות, ולא היא תקרוס.

הפופולריים