תוצאות מטרידות של מחקר חדש: חריגה בכמות הזרחן אצל ילדים

מחקר חדש מגלה: חריגה בכמות הזרחן אצל ילדים
ריסוס של פירות וירקות הוא עניין שנבחן בלא מעט מחקרים רפואיים, המנסים להבין עד כמה רעילים ומזיקים חומרי ההדברה שכולנו צורכים. מחקר שערך משרד הבריאות התמקד בפעם הראשונה בילדים, והתוצאות שלו מטרידות: בגופם של ילדים שצורכים פירות וירקות דרך קבע נמצאו זרחנים אורגניים, שהם שאריות של חומרי הדברה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ריסוס של פירות וִירקות 1
צילום: ריסוס של פירות וִירקות 1

ילדים הניזונים מפירות ומירקות מסויימים נחשפים במידה ניכרת לחומרי הדברה לעומת בני גילם הממעטים לאכול מהמוצרים האלה. כך עולה ממחקר של משרד הבריאות שפורסם היום (שני) בחדשות הערב בכאן 11. המחקר בדק ילדים בני ארבע עד 11 ומצא כי אלה המרבים לאכול תפוחי עץ חשופים פי חמישה לזרחנים אורגניים, ואילו ילדים האוכלים בקביעות מלפפונים חשופים פי שניים לחומרי ההדברה.

עם זה, במשרד הבריאות ממליצים לציבור להמשיך לצרוך פירות וירקות ומדגישים כי התועלת שבאכילתם מאפילה על סיכון אפשרי. מנגד, עמותת "אדם, טבע ודין" דורשת בתגובה על המחקר להחמיר את האסדרה בתחום הריסוס של תוצרת חקלאית. עוד דווח כי על אף שברחבי העולם המערבי יש דרישה להפסיק את השימוש בחומרי ריסוס שמכילים זרחנים אורגניhם, במשרד החקלאות טוענים כי החומר אושר לשימוש במסגרת הערכה מחודשת.


הפופולריים