"מורשת של אהבה למדינה": מרסל ניניו הובאה למנוחות

"אהבה עזה למדינה": מרסל ניניו הובאה למנוחות
עשרות הגיעו להלווייתה של אחת מגיבורות פרשת "העסק הביש" בקיבוץ עינת. ראש המוסד ספד לה: "ידעה לקום כלביאה מהסבל הנוראי של הכלא". נתניהו: "גיבורת ישראל"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הלווייתה של מרסל ניניו
צילום:

כ-100 אנשים הגיעו היום (שישי) להלווייתה של מרסל ניניו, מגיבורות פרשת הריגול במצרים "העסק הביש" בקיבוץ עינת. היא הלכה לעולמה ביום רביעי, שבועיים לפני יום הולתה ה-90. ראש המוסד יוסי כהן ספד לה ואמר: "מורשת של אהבה עזה למדינת ישראל ולעם היהודי".


"מרסל ניניו הייתה גיבורה. את גבורתה הוכיחה פעם אחר פעם בפעילות החשאית למען ישראל – באופן בו עמדה בעינויים ובחקירות שעברה בכלא המצרי", אמר כהן בהספדו. "היא ידעה לקום כלביאה מהסבל הנוראי של הכלא. היא מצאה אהבה והתחתנה. השושבינה בחתונתה הייתה ראש הממשלה גולדה מאיר".

ראש הממשלה בנימין נתניהו ספד לה ומסר: "גיבורת ישראל מרסל ניניו הובאה היום למנוחות. מרסל פעלה באומץ לב ובמסירות נפש למען ביטחון ישראל כחלק מרשת ריגול שפעלה במצרים בשנות ה-50. היא ריצתה על כך 15 שנות מאסר במצרים, לפני ששבה לישראל. בשם כל אזרחי ישראל - אני מצדיע לה בהערכה ובהוקרת תודה".

רוברט דסה, שנידון גם הוא ל-15 שנות מאסר בכלא המצרי בעקבות הפרשה, נפרד מניניו, וסיפר בכאן רשת ב על ההיכרות ביניהם. בריאיון לליאת רגב בתוכנית "בחצי היום השישי" אמר דסה כי "היא בחרה לעשות משהו בשביל המדינה. בשביל הציונות היא הייתה מוכנה לעשות הכל וברצון רב. היא הייתה רוצה שהיום לפחות יכירו את הסיפור שלה ושלנו. עברנו דברים קשים ושרדנו כי ידענו שמה שעשינו היה למען המדינה שאהבנו, רצינו לעזור כמה שאפשר".

הפופולריים