"הכל חובה השנה": בתי ספר מאיימים על הורים שלא רוצים לשלם תשלומי רשות

תשלומי הרשות - חובה: בתי ספר מאיימים על הורים
מהקלטות שפורסמו בכאן רשת ב עולים מקרים בהם מסרבים בתי הספר לוותר על התשלומים. משרד החינוך: "נקיים בדיקת עומק של כל הפרטים שהועברו אלינו, לרבות אכיפה בהתאם לצורך"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ילד עולה לכיתה א'
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

בתי ספר מאיימים על הורים שייצברו חוב אם לא ישלמו תשלומי רשות. בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב פורסמו הבוקר (חמישי) הקלטות, בהן מסרבת מזכירה למחוק חוב של 606 שקלים לאמא שביקשה לשלם רק תשלומי חובה ובמקרה נוסף, המזכירה מסבירה כי "הכל תשלומי חובה השנה".

תשלומי ההורים מהווים בסך הכל כארבעה מיליארד שקלים בשנה – גם מתשלומי חובה וגם מתשלומי רשות. ממשרד החינוך נמסר: "אנו רואים בחומרה כל גביית תל"ן שאינה מותרת ושלא בהתאם לנהלים, ואנו מחייבים את בתי הספר להחתים מראש כל אחד מההורים על הסכמתם להשתתף בלימודי תל"ן. נקיים בדיקת עומק של כל הפרטים שהועברו אלינו, לרבות אכיפה בהתאם לצורך. כל גביה שנוגדת לחוזר מנכ"ל תביא להחזרת הסכומים העודפים למשלמים".

תגובות בית הספר ברנקו וייס בפרדס חנה: "בית הספר החקלאי פועל בכל הקשור לגביית תשלומי הורים בהתאם, בכפוף ועל פי הוראות משרד החינוך וחוזרי המנכ"ל. כמו כן כל סעיפי התשלומים אושרו על ידי משרד החינוך במערכת אפיק ועל ידי הנהגת ההורים הבית ספרית. ייתכן ונציגת בית הספר טעתה בלשונה בתום לב בנוסח הדברים ומיד לאחר מכן נערכה הבהרה לדברים על ידי בית הספר".

הפופולריים