קברו של תינוק בראש העין נפתח - והפך למחסן

המשפחה נדהמה לגלות: הקבר נפתח והפך למחסן
ניר תם היה בן 9 חודשים בלבד כשנפטר בשנת 1974. לפני יום הכיפורים הגיעו אמו ואחותו לקברו וגילו ממצאים מחרידים. "זה לא משנה כמה שנים עברו, אמא שלי קיבלה את זה מאוד קשה", סיפרה האחות לכאן רשת ב. חברה קדישא: פועלים למציאת האחראים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הקבר של ניר תם, מצבה, בית קברות
צילום: צילום: ענבל תם משולם

ניר תם היה בן תשעה חודשים בלבד כשנפטר בשנת 1974. לפני כשנתיים, לאחר מותו של אב המשפחה, התקינו הקרובים מצבה חדשה גם בחלקת הקבר של ניר. בשבוע שעבר, לפני יום הכיפורים, הגיעו אמו של ניר ואחותו הקטנה ענבל, שמעולם לא פגשה אותו, אל קברי יקיריהם, אך נדהמו לגלות שקברו של ניר נפתח, והפך למחסן של ממש. "לחשוב שאדם הזיז את הכיסוי של הקבר כדי להסתיר בו דברים, המחשבה מזעזעת. זה ביזוי המת", אמרה ענבל תם משולם, אחותו של ניר בריאיון שפורסם הבוקר (שלישי) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב.

האזינו לסיפור המלא בכאן רשת ב

"כשהגענו לקבר התכופפנו כדי להניח נר. הנחתי את היד על הקבר עצמו והשיש העליון זז מעט. הזזנו את הכיסוי לגמרי ואז ראינו שיש בפנים כבלים של חשמל, מחבת שטיגנו בה, מזלג חשמלית שהשתמשו בה ושקית ובקבוק של שמן", תיארה האחות. 

ענבל ואמה ניגשו לנציג של בית העלמין וביקשו תשובות, אך הן לא ממש ניתנו להן במקום. ענבל סיפרה כי הקבר של ניר, גם לאחר 45 שנה, הוא חלק מהזיכרון שנותר לאמה, שהתקשתה להתמודד עם החילול: "זה לא משנה כמה שנים עברו, אמא שלי קיבלה את זה מאוד קשה. עצוב שהקבר של הבן שלך משמש כמחסן. גם ככה לא נשאר כלום אז להוריד את זה יותר נמוך מזה?".

המראות הקשים מקברו של ניר תם (צילום: ענבל תם משולם)

במשפחת תם שוקלים לפנות למשטרה. מבית העלמין נמסר: "חברת קדישא בראש העין הזדעזעה ביחד עם המשפחה מהמראה של חילול הקבר של התינוק ניר תם ז"ל. לצערנו על אף שקיימות מצלמות בבית העלמין אין באפשרותנו לעקוב באופן רציף אחר כל מצבה ומצבה. עם היוודע הדבר פועלת החברה לנסות לגלות מי חילל את הקבר וכן להדביק את מכסה הקבר חזרה למקומו על מנת למנוע הישנות התופעה. אנו משתתפים בצער המשפחה ובעוגמת הנפש שנגרמה להם".

הפופולריים