עשרות הפגינו מול ביתו של ארדן במחאה על העלייה באלימות בחברה הערבית

האלימות בחברה הערבית: הפגנה מול ביתו של ארדן
המוחים קראו לשר לביטחון הפנים לטפל בתופעה בעקבות מקרי הרצח האחרונים. אחת המארגנות: "אנחנו כאן כדי לדרוש חיים בטוחים ונקיים מפשע ונשק"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
המחאה מול ביתו של ארדן
צילום: צילום: עומדים ביחד

עשרות מפגינים הגיעו היום (שישי) למחאה יהודית-ערבית מול ביתו של השר לביטחון הפנים גלעד ארדן בקריית אונו. הם מוחים על כשלון הטיפול בבעיית האלימות בחברה הערבית, זאת בעקבות ריבוי מקרי הרצח בתקופה האחרונה. הם דורשים את איסוף הנשק הלא חוקי, מאבק בארגוני הפשיעה וקידום תוכנית לשיפור מיידי במוסדות הרווחה והחינוך בחברה הערבית.


מנהלת שותפה בתנועת "עומדים ביחד" שאירגנה את ההפגנה, רולא דאוד, אמרה: "כולנו נמצאות ונמצאים כאן כדי לדרוש את מה שמגיע לכל אחד ואחת מאיתנו – חיים בטוחים ונקיים מפשע ונשק לא חוקי. ארדן הוא האדם שאמון על הביטחון האישי של אזרחי ישראל. אבל במקום לספק לנו חיים בטוחים ונקיים מאלימות, הדבר היחידי שהוא יודע להציע הוא הסתה פרועה".

מיכל כרמלי ממארגנות המחאה וחברה בתנועה אמרה: "גלעד ארדן אמון על הביטחון האישי שלנו, אבל במקום לקדם חיים בטוחים הוא עסוק בהסתה נגדנו. הוא שיקר באום אל חיראן, הוא המציא אינתיפאדת הצתות ועכשיו אומר שהחברה הערבית היא אשמה במחדל שהוא בעצמו יצר. שר ביטחון פנים שהיה רוצה אותנו היה מקדם פתרונות במקום הסתות".

אתמול נפגשו ראשי הרשימה המשותפת ונציגים מהחברה הערבית עם ארדן בלשכתו בירושלים. בתום הפגישה שארכה שלוש שעות אמר יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה כי המאבק לא תם: "אפשר לומר שיש התקדמות מסוימת בכמה תחומים. אבל זה רחוק מלהיות דבר מספק. אנחנו דורשים החלטת ממשלה, תוכנית מערכתית בכל התחומים – לכן אנחנו ממשיכים במאבק".

במסגרת הפגישה הוחלט כי המשטרה תקיים מבצע נוסף לאיסוף נשק במגזר הערבי. חבר הכנסת אחמד טיבי הצהיר בפגישה שהוא יקרא לציבור הערבי להחזיר את הנשק ובפועל לשתף פעולה עם המבצע הזה ועם המשטרה, מה שלא קרה בפעם הקודמת. לפני שנתיים נערך מבצע דומה – ההנהגה הערבית לא שיתפה פעולה, ואחרי עשרה ימים הוחזרו רק שלושה אקדחים.

הפופולריים