ארדן: דחפתי לתגבר כוחות במגזר הערבי, המשטרה ואלשיך התנגדו

ארדן: דחפתי לתגבר כוחות במגזר, במשטרה התנגדו
שיירת מחאה יצאה מכמה מוקדים ברחבי הארץ לכיוון בית ראש הממשלה • איימן עודה: "חיים בצל פשע מאורגן, לא נשלים עם זה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מחאת המגזר הערבי נגד האלימות 10.10.19
צילום: צילום: הרשימה המשותפת

האלימות במגזר הערבי: ברחבי הארץ יצאו הבוקר (חמישי) שיירות של עשרות כלי רכב במחאה נגד מקרי הרצח ונגד פעולות הממשלה נגדם. המחאה תסתיים ליד בית ראש הממשלה בירושלים. השר לביטחון הפנים גלעד ארדן בריאיון לכאן רשת ב: "היה ויכוח עם צמרת המשטרה על תגבור כוחות במגזר הערבי, אני דחפתי לזה, המשטרה ואלשיך התנגדו". יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה: "במידה והמשטרה רוצה - יש לה את כל הכלים והיא כן יכולה. כשנהרג יהודי על ידי ערבי אז סגרו את השכונות והצליחו להגיע לנאשם".

האזינו לריאיון עם השר ארדן בכאן רשת ב

עוד אמר בריאיון לגילי כהן ורועי שרון בכאן רשת ב כי המפגינים, והוא ביניהם, חוסמים את כביש 6: "אין ספק שאנחנו לא רוצים להפריע לאוכלוסייה, רוצים שיצטרפו אלינו למאבק, אבל זו זעקה שכל אזרח חייב להרגיש בה, אנחנו חיים בצל של פשע מאורגן ואנחנו לא יכולים להשלים עם זה".

עוד הבהיר כי הפגישה בין ראשי הרשימה המשותפת לבין ארדן אכן תתקיים בהמשך היום, "למרות ההצהרה הגזענית שלו מלפני ארבעה ימים". עודה הוסיף כי "מי שלא רוצה את הפגישה במשך ארבע שנים זה השר ארדן. במידה והמשטרה רוצה - יש לה את כל הכלים והיא כן יכולה. אנחנו צעקנו מתחת לכל עץ רענן, אמרנו - תיכנסו ליישובים הערביים, תכסחו את ראשי כנופיות הפשע".

ארדן אמר מוקדם יותר ביחס לטענות הללו: "אני לא חושב שמישהו יכול להטיף לי אחרי שבארבע השנים האחרונות כל הגידול בתקציב למשרד לביטחון פנים הלך בהשקעה לטובת הקמת תחנות משטרה והקצאות שוטרים שלא היו מעולם ביישובים ערביים, ולכן את הכוונות שלי שהן אמתיות אני לא צריך להוכיח".

עם זאת, ארדן אמר כי "נכון שממשלות ישראל הן האחראיות המרכזיות על כך שהייתה בעיה קשה ומחסור באכיפה ולא קמו תחנות משטרה בתוך יישובים ערביים אבל כש-95% מאירועי הירי הלא חוקי בישראל הם במגזר הערבי אז כמובן שצריך לדבר גם על תופעות חברתיות שצריך להילחם בהן יחד".

"המשטרה נרתמה, הייתה לי מחלוקת עם המפכ"ל הקודם ועדיין קיימת מחלוקת על כך שאני הייתי רוצה לראות למרות הקיצוצים הרבה יותר שוטרים מועברים מתחנות קיימות לשרת ביישובים הערביים כמעין תוכנית חירום", המשיך ארדן.

הפופולריים