ההתחשמלות בתל אביב: בדיקת חברת החשמל יצאה תקינה – גובר החשד לרשלנות

ההתחשמלות בתל אביב: גובר החשד לרשלנות
שלושה בעלי תפקידים במתחם בו נפצע אנוש צעיר בן 20 זומנו לחקירה. לפי החשד הנפגע סיים בילוי באזור נכנס לבריכה והתחשמל. חברו שניסה לחלצו נפצע בינוני ושניים נוספים קל
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
זירת ההתחשמלות בתל אביב, ספטמבר 2019
צילום: צילום: יששכר ויס תיעוד מבצעי מד"א

שלושה בעלי תפקידים במבנה האחראי על בריכות הנוי בו נפצע הלילה (שישי) אנוש צעיר בן 20 מהתחשמלות זומנו לחקירה בחשד לרשלנות. מדובר במנהל האחזקה, מהנדס החשמל ואב הבית. בדיקת מערכת החשמל מטעם בוחן של חברת החשמל יצאה תקינה. הוא בדק האם היה זרם גבוה שיכול היה לגרום להתחשמלות. המשמעות היא שגדלה הסבירות שמדובר ברשלנות שכן כבלי החשמל נותרו חשופים. 

הצעיר שנפצע באירוע אנוש הוא חייל בשירות סדיר, שככל הנראה סיים לבלות באזור ונכנס לבריכת הנוי והתחשמל. חברו שניסה לחלצו נפצע גם כן בינוני. שני עוברי אורח אחר נוספים שהבחינו בהם ניסו לסייע להם והתחשמלו גם כן.

חובש מד"א שמי מרציאנו והפרמדיק אלמוג חן סיפרו: "כשהגענו במקום הייתה המולה גדולה. ראינו שני צעירים כבני 20 שוכבים על שפת הבריכה כשאנשים מנסים לעזור להם. סיפרו לנו שמשו אותם מתוך הבריכה לאחר שהתחשמלו, התחלנו מיד בטיפול רפואי מציל חיים".

"ראיתי שני חבר'ה, אחד מהם ממש בתוך הבריכה. חבר שלי שלף אותו מתוכה", סיפר אחד מעוברי האורח שהציל את הצעירים. הוא הוסיף כי "זאת לא פעם ראשונה שמישהו נכנס לתוך הבריכה".

לפני שלושה חודשים ארע מקרה התחשמלות נוסף באותו מקום בדיוק. ילד בן 10 שביקר במקום עם אמו, מעד ונפל לבריכה. הוא חש עקצוץ קל של זרם חשמלי, אולם הוא לא נזקק לטיפול רפואי. האם הזעיקה את המשטרה שהגיעה למקום ופתחה בחקירה.

הפופולריים