מנהל מחלקה פנימית: אנשים מתים בטרם עת בגלל צפיפות

מנהל מחלקה פנימית: מתים בטרם עת בגלל צפיפות
ד"ר גדי סגל בריאיון לכאן רשת ב: כל יום עודף בבית החולים יש לו מחיר כבד של סיבוכים ושל מוות. בגלל המצב – אנשים לא מקבלים טיפול כמו שצריך | האזינו לריאיון המלא
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מחלקה פנימית בית החולים שיבא
צילום: אבי דישי, פלאש 90

"אנשים מתים מוקדם בכלל צפיפות, זיהומים": כך אמר היום (שבת) ד"ר גדי סגל, מנהל מחלקה פנימית בבית החולים שיבא תל השומר, בריאיון לרון נשיאל בתוכנית "יומן השבוע" בכאן רשת ב. על מצב המחלקות הפנימיות אמר: "במרבית ימות השבוע התפוסה היא בין 100% ל-130%. אסור להשלים עם ביזוי חולים. אני לא משכיב חולים בפרוזדור ולכן בחדרים יש יותר חולים ממה שאמורים להיות".

האזינו לריאיון המלא עם מנהל מחלקה פנימית בכאן רשת ב

  

על השאלה האם אין סכנה בלצופף חולים, ענה: "יש בזה סכנה גדולה מאוד. זיהומים, טעויות. הדברים האלה מובנים מאליהם. העומס הזה אומר שאנשים לא יכולים להישאר בחדר המיון, כרגע אין שום מנוס אלא להכניס אותם למחלקות הפנימיות ולטפל בהם שם.

"אין מספיק מיטות לשיקום בארץ. זה אומר שאנשים צריכים לצאת מהמחלקה מוקדם יותר, מוקדם מדי. הם לא מקבלים טיפול כמו שצריך. אני, במקום לעסוק ברפואה, במקום לתת סעד לחולים, צריך לעסוק בלחשב את מי אני מוציא, איך אני מוציא, מתי אני מוציא – לא בהתאם לצורכי הרפואה והסיעוד".

כשנשאל אם מצב המחלקות הפנימיות גורם למוות בטרם עת, השיב: "בהחלט. חד משמעית. אנשים מתים מוקדם בגלל צפיפות, זיהומים. הראיתי במחקר שעשיתי שכל יום של שהייה עודפת בבית החולים יש לו מחיר של סיבוכים ושל מוות".

הפופולריים