בתוך שעה: שני תינוקות נשכחו בכלי רכב

בתוך שעה: שני תינוקות נשכחו בכלי רכב
בנתניה שכח אב את בנו בן ה-9 חודשים וגילה אותו כעבור 4 שעות. במודיעין שכחה אם את בנה בן השנה, ונזכרה בכך בזמן שישבה בבית קפה וחילצה אותו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הרכב בו נשכח התינוק בן ה-9 חודשים בנתניה, 06.09.19
צילום: צילום: שלומי מרצ'ביאק, דוברות מד"א

תינוק בן תשעה חודשים נשכח (היום) ברכב ברחוב אפרים אל-נקווה בנתניה, ופונה במצב בינוני לבית החולים לניאדו בעיר. האבא סיפר שהוא רגיל לקחת בכל בוקר שני ילדים. הבן ששכח ברכב הוא הילד השלישי, והיום הייתה הפעם הראשונה בה היה אמור לקחת אותו לפעוטון. לדבריו, הוא הגיע לעבודתו בבית הספר, ורק כשיצא כעבור ארבע שעות לרכב, גילה את בנו.


פרמדיק מד"א רפי שבע סיפר: "כשהגענו לרחוב ראינו את התינוק מחוץ לרכב מוחזק בידיים של גבר כשהוא חם מאוד למגע. הכנסנו אותו במהירות לניידת טיפול נמרץ ותוך כדי הטיפול הרפואי שכלל קירור סיפרו לנו שהילד היה בתוך הרכב מספר שעות. מצבו היה בינוני ויציב ופינינו אותו להמשך טיפול בבית החולים".

מקרה זה מצטרף לאירוע קודם שהתרחש כשעה קודם לכן - תינוק נשכח ברכב נעול בחניון במרכז מסחרי במודיעין, ופונה במצב קל-בינוני לבית חולים אסף הרופא. מאנשי מגן דוד אדום שהגיעו לזירה נמסר כי האם ישבה בבית קפה כשלפתע נזכרה שהשאירה את בנה באוטו, והיא זו שחילצה אותו.

מנתוני ארגון בטרם לבטיחות ילדים עולה כי מאז 2008 דווח בתקשורת על 813 ילדים שנשכחו ברכב. 31 מהמקרים הסתיימו במוות. בשנת 2019 נפטר ילד אחד משכחה ברכב. אורלי סילבינגר, מנכ"לית ארגון בטרם: "קשה לחשוב מה עובר על ילדה שנשכחה ברכב בדרכה מהגן לצהרון. הרכב מתלהט במהירות ומגיע לטמפרטורות גבוהות שעלולות לגרום לפגיעה קשה ועד מוות. אנו קוראים לכל מי שמסיע ילדים: אל תהיו שאננים, אל תאמרו 'לי זה לא יקרה' - בתום כל נסיעה חייבים לוודא שלא נשארו ילדים ברכב, במיוחד כאשר מדובר ברכב המשמש להסעת ילדים"

הפופולריים