בשל המצב הנפיץ: איומים שלא לפתוח את שנת הלימודים בעיסאוויה

איומים שלא לפתוח את שנת הלימודים בעיסאוויה
ועד ההורים בשכונה שבמזרח ירושלים טוען שהפרות הסדר והחיכוכים עם המשטרה מסכנים את התלמידים, ואין יכולת להבטיח את שלומם. עומאר עטיה, פעיל חברתי בשכונה: "הילד שלי לא יכול ללכת למכולת כי הוא רואה כוח יס"מ שאנשים בורחים ממנו"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תושבים בעיסאוויה נגד המשטרה: "הם יורים בלי שום הצדקה"
צילום: תושבים בעיסאוויה נגד המשטרה: "הם יורים בלי שום הצדקה"

ועד ההורים בשכונת עיסוואיה שבמזרח ירושלים הודיע היום (חמישי) כי לא יפתח את שנת הלימודים בשבוע הבא בשל המצב הנפיץ בשכונה. ההורים מתלוננים על היעדר תחושת ביטחון בשל הפרות הסדר והעימותים עם המשטרה בשבועות האחרונים, ולטענתם אין להם יכולת להבטיח את שלומם של התלמידים במצב המסוכן. שניים מחברי הוועד נעצרו בחשד שאיימו על מורים והורים אחרים.

עומאר עטיה, פעיל חברתי בעיסאוויה סיפר בראיון לליאת רגב בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב על התחושות הקשות בשכונה. "הכעס שלי הוא שאני אתכם כל היום, אבל כשאני חוזר למזרח אני יורד 180 מעלות למטה. ירדתי לתהום. הכפר הוא נורמטיבי, אבל אין ביטחון".

"זה מתחיל ב-7 בבוקר - ניידות של משטרה ומג"ב בכפר", תיאר עטיה. "הניידות עוצרות באמצע הכביש, הילד שלי לא יכול ללכת למכולת כי הוא רואה כוח יס"מ שאנשים מפחדים ובורחים מהם. בשעות הצהריים יש עוצר בעיסאוויה". הוא הוסיף: "אני בן 53 ואני לא יודע מה אני – אין לי זהות". שניים מחברי ועד ההורים נעצרו אתמול בחשד לאיומים.

במשטרה ציינו בהודעתם הבוקר כי השוטרים מתמודדים כמעט מידי יום עם הפרות סדר אלימות ונסיונות לפגוע בהם. אבנים, זיקוקים ושאר אמצעי חבלה מכוונים גם לאזרחי ישראל. עוד הוסיפו כי בזכות הפעילות המשטרתית בחודשים האחרונים באזור חלה ירידה חדה בידויי אבנים ובקבוקי תבערה כלפי אזרחים חפים מפשע.

הפופולריים