למרות העידוד: התלמידות לא מסתערות על לימודי המדעים

למרות העידוד: התלמידות לא מסתערות על המדעים
רק 37% מהתלמידים הנבחנים בבגרות ברמת 5 יחידות לימוד בפיזיקה הן בנות. חלה ירידה במספר התלמידות שנבחנו במדעי המחשב ברמת 5 יחידות לימוד. לפי משרד החינוך נרשמה הצלחה בנושא בלימודי המתמטיקה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בחינת בגרות בראשון לציון, מאי 2019
צילום: צילום: פלאש 90

ערב פתיחת שנת הלימודים החדשה מתפרסמים היום (שלישי) נתונים עגומים על היקף התלמידות הלומדות את מקצועות המדעים ברמת 5 יחידות לימוד. מהנתונים עולה כי למרות השקעת משרד החינוך בתוכניות לעידוד תלמידות ללמוד פיזיקה, אחוז התלמידות שנבחנו לבגרות במקצוע בארבע השנים האחרונות נשאר זהה. הפרטים פורסמו בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב.

רק 37% מהתלמידים הנבחנים בבגרות ברמה של 5 יחידות לימוד בפיזיקה הן בנות. אמנם מספרן גדל בין השנים 2015 עד 2018, אך מדובר בגידול טבעי בלבד. במדעי המחשב לעומת זאת חלה ירידה במספר התלמידות שנבחנו במקצוע ברמה של 5 יחידות לימוד. במשרד החינוך מציינים כי בשנים האחרונות הושקעו מיליוני שקלים לעידוד תלמידות ללמוד מקצועות מדעיים וכי ישנה הצלחה בתחום המתמטיקה.

פרופ' איריס ויסולי-פישר, ראש המחלקה לפיזיקה סביבתית ואנרגיה סולארית באוניברסיטת בן גוריון, החברה בוועדה להוגנות מגדרית באוניברסיטה, סיפרה בריאיון לתוכנית כי על פי מחקרים שנעשו בתחום, בנות נרתעות מאגרסיביות ותחרותיות שמאפיינות כיתות שיש בהן הרבה בנים. אחד הניסיונות לפתור את זה היה ההפרדה המגדרית בכיתות בלימודי מדעים בכלל ופיזיקה בפרט, שלא צלח.

האזינו לריאיון עם פרופ' איריס ויסולי-פישר:

הפופולריים