רגע לפני החגים: עיריית קריית גת הודיעה בפייסבוק על פיטורי 320 עובדים

עיריית קריית גת הודיעה שתפטר 320 עובדים
בפוסט שפרסמה בפייסבוק עדכנה העירייה את העובדים שמדובר במהלך כחלק מתוכנית הבראה, ושלא תתאפשר פרישה מוקדמת של עובדים בפנסיה תקציבית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קריית גת
צילום:

כחודש לפני החגים: עיריית קרית גת הודיעה אתמול (שלישי) שבכוונתה לפטר 320 עובדים. את הודעת הפיטורים קיבלו העובדים דרך פוסט שפרסמה העירייה בפייסבוק, ושבו נכתב כי מדובר במהלך מתוך תוכנית הבראה. לגבי תהליך בחירת העובדים שיפוטרו נכתב: "אחרון נכנס ראשון יוצא".

העירייה ציינה בהודעה כי "בימים הקרובים מתוכננת פגישת בוררות נוספת עם הסתדרות העובדים לקביעת זהותם של העובדים הוותיקים אשר ימלאו את משימותיהם של העובדים החדשים, שיסיימו בימים אלה את עבודתם בעירייה".

ההודעה התייחסה גם לאפשרות שעובדים ותיקים יבקשו לצאת לפנסיה מוקדמת וכך יפנו מקום לעובדים החדשים ושללה מהלך כזה: "משיקולי חסכון תקציבי לא תאפשר העירייה פרישה מוקדמת של עובדים בפנסיה תקציבית".

עיריית קריית גת מסרה בתגובה: "העירייה נדרשת במסגרת תכנית ההבראה לצמצם 320 משרות בצד פעולות נוספות של התאמה תקציבית. העירייה נאלצת לסיים עבודתם של אלה שהתקבלו לעבודה אחרונים ואשר עובדים ותיקים יוכלו להחליף אותם במסגרת המנגנון הקבוע בחוקת העבודה 'אחרון נכנס ראשון יוצא'".

עוד נמסר כי "במהלך העשור האחרון נבנו בקריית גת 5 שכונות חדשות ומתחדשות אשר אכלסו ועדיין בתהליך איכלוס של עשרות אלפי תושבים חדשים. בניית רובעי מגורים חדשים בהיקפים יוצאי דופן וקליטת אלפי משפחות חדשות כרוכים בהכרח בהרחבת שירותי חינוך , פיתוח תשתיות ושירותים מוניציפאליים אחרים הגורמים טלטלה בכל הנוגע לניהול תקציב העירייה".

 

הפופולריים