"פגיעה בזכות לשיוויון": ש"ס תעתור נגד החלטת עיריית עפולה

"פגיעה בשיוויון": ש"ס תעתור נגד עיריית עפולה
בתנועה יפנו הבוקר לבית המשפט המחוזי בנצרת נגד ההחלטה לא לקיים את ההופעה של הזמר החרדי בהפרדה בפארק העירוני, בטענה כי היא לא סבירה, לא מידתית ומנוגדת לחוק
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אריה דרעי
צילום: צילום: נועם רבקין פנטון, פלאש 90

תנועת ש״ס הודיעה הבוקר (שני) כי תגיש עתירה לבית המשפט המחוזי בנצרת נגד החלטת עיריית עפולה שלא לקיים הופעה לקהל החרדי בהפרדה בין גברים ונשים. זאת בטענה כי היא לא סבירה ולא מידתית, מנוגדת לחוק ופוגעת בזכות לשיוויון של הציבור החרדי.

בש״ס מדגישים בעתירתם, כי האירוע המדובר כמו אחרים המתקיימים בהפרדה, אינם באים לכפות אורח חיים על אף אחד, אלא מייצגים קבוצת אנשים המבקשים זאת. בתנועה הוסיפו שגם לאנשים האלו מגיע ליהנות מאירועים עירוניים בעיר מגוריהם.

העתירה אף מסתמכת על פסיקת בג״ץ, התומכת בדרישה זו. הפסיקה קובעת כי במצב כזה - ״לא רק שאין מניעה משפטית לאפשר לה לנהוג כך, ייתכן שאף יש לנסות לסייע בידה, שכן ההתחשבות באמונותיו ובצרכיו הדתיים של כל אדם היא מעקרונות היסוד של המשפט הישראלי״.

חברת מועצת עיריית עפולה נגה שרון, אשר יזמה עם שדולת הנשים את העתירה לבטל את ההפרדה בהופעה, אמרה הבוקר בריאיון לתוכנית "קלמן ליברמן" כי "מעולם לא הייתה בעפולה הופעה בהפרדה מלאה". היא הוסיפה שמפריעה לה "רמיסת החוק".

האזינו לריאיון המלא עם חברת המועצה נגה שרון

בית המשפט המחוזי בנצרת קיבל אתמול את העתירה של שדולת הנשים נגד עיריית עפולה ואסר על העירייה לקיים אירוע בהפרדה בין נשים לגברים. מדובר בהופעה של הזמר מוטי שטיינמץ שאמורה הייתה להתקיים בהפרדה מגדרית בשבוע הבא בפארק העירוני בעיר. חבר הכנסת משה גפני (יהדות התורה) תקף את ההחלטה בריאיון ליגאל גואטה ויובל אלבשן בכאן רשת ב: "זו החלטה מרושעת, אנחנו עדיין בגלות".

הנהלת בתי המשפט הוציאה אתמול הודעה חריגה בעקבות הביקורת שהוטחה בה על רקע פסק הדין. "הביקורת שהוטחה מבישה", כתבו בהודעה והוסיפו "גידופים מבישים המהווים נקודת שפל חדשה בשיח המתלהם".

הפופולריים