אחרי הטביעה בכרתים: "אם היה מציל היא הייתה חיה"

הטביעה בכרתים: "אם היה מציל היא הייתה חיה"
אביה של נעמה חן, בת ה-8 שטבעה למוות בכרתים, ביקש להעביר מסר: "חשבנו שיש מציל וציוד, תשאלו שאלות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
המקום בו טבעה ילדה ישראלית ביוון
צילום: צילום: שני בריבי

אביה של נעמה חן, הילדה בת ה-8 שטבעה למוות בבריכה בכרתים, ביקש היום (שישי) להעביר מסר להורים אחרים: "תבררו לאן אתם נוסעים, תשאלו שאלות. אנחנו נסענו לפארק שהבנו שיש בו מציל וציוד החייאה. אם היה שם מציל הילדה שלי הייתה חיה".

"זו תפיסת עולם של 'יהיה בסדר', שכל מי שנוסע שיבדוק טוב לאן הוא נוסע", אמר האב. "כל עוד לא קרה כלום הכול בסדר, אבל ברגע שקורה משהו ואין מי שיציל ואין איך לשנות את המצב – אף אדם בעולם אסור שיראה מה שאני ראיתי על הילדה שלי".

"צריך להוציא כלל – אי אפשר לשווק טיסות ואתרי נופש בלי שיש לך מציל", המשיך האב. "כל אדם שהולך עם הילד שלו ושנייה אחת הילד ייכנס למים והוא לא יודע כלום – הוא יטבע ולא יהיה מי שיציל, אם היה שם מציל הילדה שלי הייתה חיה".

שתי עובדות במלון בחרסוניסוס בכרתים, שבו התרחש המקרה הקשה, נעצרו בחשד שגרמו למותה של הילדה ברשלנות - כך דיווחו כלי תקשורת ביוון. חן תובא היום למנוחות בבית העלמין ירקון. 

כלי תקשורת ביוון דיווחו כי כוחות הרפואה שהגיעו למקום ביום רביעי ביצעו בילדה פעולות החייאה שנמשכו גם בחדר המיון בבית החולים, אך לבסוף נאלצו הרופאים לקבוע את מותה. המשטרה המקומית חוקרת היכן היה המציל של הבריכה בעת טביעתה של הילדה. 

מנהל בית החולים שאליו פונתה הילדה אמר לתקשורת המקומית: "נעשה מאמץ על אנושי כדי להציל את הילדה. אך למרבה הצער זה היה בלתי אפשרי". 

דובר כוחות ההצלה בכרתים יאניס זאפיריו אמר לתקשורת היוונית כי "הצוות הגיע למקום כשהילדה הייתה במצב של חנק לאחר טביעה. במשך 20 דקות ניסו שלושה רופאים לבצע בה החייאה, והמאמץ נמשך גם בבית החולים שאליו היא הועברה, אולם ללא הצלחה". 

הפופולריים