מגדלי הקנאביס הרפואי דוחים את הטענות: לא אחראים למחסור בחומרים

מגדלי הקנאביס הרפואי מגיבים: לא אחראים למחסור
בעקבות הטענות כי המגדלים מחזיקים בידם חומר ואינם מעבירים אותו לבתי המרקחת אמר אחד המגדלים לכאן חדשות שבשבועות הקרובים יועברו לחנויות שמנים ותפרחות. גורם בענף אמר שיש צורך לספק חומר גם למטופלים בהסדרה הישנה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קנאביס
צילום: קובי גדעון/ לע"מ

מגדלי קנאביס רפואי דוחים את ההאשמות לפיהן הם גורמים למחסור באספקת הקנאביס למטופלים, כך פורסם היום (רביעי) בתוכנית "סדר יום" בכאן רשת ב. זאת לאחר שנטען כי הם מחזיקים בידם חומר ואינם מעבירים אותו לבתי המרקחת. אחד המגדלים, מחברת "שאיפה לחיים", דחה את הטענות ואמר לכאן חדשות שבשבועיים הקרובים תועבר כמות גדולה של שמנים ותפרחות לכל בתי המרקחת בישראל. 

כמו כן נמסר שממחר יוכלו המטופלים לרכוש את מוצרי החברה במחיר מקסימלי של 500 שקלים בלבד, עד כמות של 60 גרם. מדובר במחיר קרוב לזה שהיה במסגרת ההסדרה הישנה. גורם בענף אמר לכאן חדשות שאצל הספקיות אין כמות גדולה של חומר ויש להם אלפי מטופלים בהסדרה הישנה. לטענתו, מדובר במטופלים שמקבלים את הקנאביס הרפואי מאותו מלאי בדיוק. כך שלדבריו, "זה הגון והוגן שחברה תהיה אחראית קודם כל לאספקה מלאה בעבורם". 

בתוך כך, במשרד הבריאות מנסים להרחיק האשמה ממחדלי הרפורמה שגורמים לסבל עצום לעשרות אלפי מטופלים. אתמול פורסם בכאן רשת ב כי גורם במשרד הבריאות מאשים שהמחסור בקנאביס בבתי המרקחת נגרם כתוצאה מכך שמגדלי הקנאביס אינם מעבירים את החומר למרות שברשותם מלאי גדול. 

האזינו לריאיון עם מנכ"ל משרד הבריאות בכאן רשת ב

אתמול האשים גורם במשרד הבריאות את המגדלים באחריות למחסור בקנאביס הרפואי. בתוכנית "סדר יום" בכאן רשת ב אמר הגורם שאין מחסור ממשי בקנאביס רפואי במסגרת הרפורמה החדשה וכי יש בנמצא כמה טונות של קנאביס שאינם מועברים. בתוך כך, ועדת הכספים של הכנסת תתכנס היום כדי לדון בנושא.

יו"ר הסתדרות הרוקחים דודו פאפו אמר לכאן חדשות כי בבתי המרקחת יש מחסור חמור במוצרי קנאביס והוסיף כי כרגע אין בנמצא תפרחות קנאביס ואף ניכר מחסור בשמנים שונים. פאפו מוסיף כי ייתכן שהמחסור מלאכותי ונוצר כתוצאה מאינטרסים זרים ואומר שזה תמוה שמגדלים ממשיכים לנפק חומר לצרכנים אך לא מעבירים אותו לבתי מרקחת.

הפופולריים