ראש עיריית רמלה מתחייב לעזור למשפחת חסדאי: "לא נעזוב אותם"

ראש העיר רמלה מתחייב: לא נעזוב את משפחת חסדאי
"הסלון מלא מכונות הנשמה", סיפר מיכאל וידל לכאן רשת ב • אחות הנרצח: "האישה הזו לא יכולה להיות לבד" • מקים פרויקט גיוס הכספים למשפחה: "גייסנו 150 אלף שקל"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אופיר ודקלה חסדאי
צילום: צילום: באדיבות המשפחה

ראש עיריית רמלה מיכאל וידל התייחס היום (שני) לרצח אופיר חסדאי והתחייב בריאיון לאסתי פרז ב"בחצי היום" בכאן רשת ב: "לא נעזוב את המשפחה לרגע אחד". וידל ציין כי הוא חש שכל האחריות עליו והבהיר כי המנגנונים של העירייה מוקדשים למשפחה. "האסון גדול פי כמה כשרואים את הבית – כל הסלון מלא במכונות הנשמה. מי שטיפל במשפחה היה האבא שנקטף", הוסיף ראש העירייה.

האזינו לריאיון עם ראש עיריית רמלה

רינת ינקו, אחותו של אופיר חסדאי שנרצח אתמול בגלל ויכוח על חניה והותיר אחריו אישה ובת החולות בניוון שרירים, סיפרה על האדם שהיה: "אח מקסים, אח טהור, אבא למופת ובעל מושלם. האחים שלי עם ההורים שלי בתל אביב - אבא שלי בכלל לא מעכל את זה. זה היה אחי הקטן, ששמרתי עליו. אנחנו לא צריכים אוכל, לא צריכים כלום - רק קורת גג בשביל דקלה. האישה הזו לא יכולה להיות לבד. הרסו משפחה שלמה. אופיר לא עבד, עזב את העבודה והתחיל בשמירה בלילה, חזר בבוקר וטיפל בילדות".

האזינו לריאיון עם אחותו של אופיר חסדאי

גם מאיר ליוש, שהקים פרויקט גיוס כספים למשפחת הנרצח, התראיין בכאן רשת ב וסיפר על יוזמתו: "הסיפור של הירי מאוד רגיש. זה היה יכול להיות אני או כל אחד אחר". ליוש הוסיף - "הסיפור קרע לי את הלב, בערב פנה אלי מנכ"ל אחד האתרים והרמנו את הקמפיין. יש עשרות אלפי פניות, האתר קרס, גייסנו 150 אלף שקל.

"טרגדיה למדינה ולחברה. יש כאן תופעה שהיא לא רק פסיכולוגית, אלא גם סוציולוגית. קודם כל צריך לשאול את עצמנו – איך הורגים על מקום חניה?", תהה מנכ"ל איל"ן בעז הרמן. "אם לא יהיו לנו תפיסות הומניות בסיסיות, יהיו לנו הרבה בעיות. אנחנו חייבים לתפור חליפה מיוחדת למשפחה ביחד, כל הרשויות והגורמים".

האזינו לריאיון עם מנכ"ל איל"ן

מנכ"ל ביטוח לאומי מאיר שפיגלר התייחס למצב הקשה של המשפחה והבטיח: "אנחנו נבוא למשפחה ולא נגרור אותה אלינו. אנחנו עושים את זה באופן כללי, וגם במקרה הטרגי הזה, אנחנו לא מחכים שיפנו אלינו". שפיגלר הוסיף כי "המצב שבו יש זילות בערך החיים, לא נותנת מנוח. המשפחה הזו נמצאת בדרך קבע במסגרת השירות של הביטוח הלאומי, נמשיך לתמוך, לסייע ומעבר לכך. בשבעה הגיע נציג של הביטוח הלאומי כדי לבדוק היכן אפשר לעזור ולדאוג למה שהמשפחה צריכה". 

האלמנה, דקלה, אמרה הבוקר לכאן רשת ב כי היא ומשפחתה על סף פת לחם וביקשה עזרה מעם ישראל. ראש הממשלה נתניהו פרסם ברשתות החברתיות את פרטי חשבון הבנק לתרומות ואמר כי הסיוע שהציבור מגיש לאלמנה וליתומות מרגש. לדבריו, מדובר ברצח נורא ואסור לנו להשלים עם מעשים מזעזעים כאלה.

חשבון הבנק לתרומות עבור משפחתו של אופיר חסדאי: בנק מרכנתיל מספר 17, סניף רמלה 669, מספר חשבון: 64462902.

הפופולריים