"העם דורש צדק לילדים": עשרות הורים הפגינו בת"א נגד התעללות בפעוטות

"צדק לילדים": הורים הפגינו בת"א נגד התעללות
ההורים דורשים מהמדינה לפקח על הגיל הרך. אימה של יסמין וינטה, שהסייעת שלה הרגה אותה בחניקה, אמרה: "אני כאן כדי שהמקרה לא יחזור"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הפגנת הורים נגד התעללות בפעוטות בת"א 27 ביולי
צילום:

כ־250 הורים וילדים הפגינו הערב (שבת) בכיכר רבין בתל אביב בדרישה שהמדינה תחיל פיקוח על חינוך הגיל הרך. מארגני המחאה, שורה של ארגוני חינוך, תובעים להקים גוף ממשלתי שירכז את הטיפול בחינוך הגיל הרך. בין השאר הם דורשים הקצאת תקנים למטפלות והתקנת מצלמות במעונות היום. בתום ההפגנה חוסמו ההורים את רחוב אבן גבירול לכיון דרום וקראו: "העם דורש צדק לילדים".

דורינה וינטה, אימה של יסמין שהסייעת שלה הרגה אותה בחניקה במעון פתח תקווה, אמרה בהפגנה כי הפקידה את ילדתה במקום שאמור להיות הכי בטוח ולא ידעה ששמה אותה בידי רוצחת. "17 שנות מאסר - זה מה שמקבלים בישראל על רצח תינוקת. את יסמין זה כבר לא יחזיר אבל אני פה כדי להמשיך להוביל את המאבק שלא יקרה המקרה הבא", אמרה האם בכאב.

ביום שני נעצרה מטפלת בפעוטון בשכונת גילה בירושלים בחשד להתעללות בקטין. החשודה נעצרה לפני כמה שבועות ושוחררה בתנאים מגבילים. השבוע היא נעצרה בשל תלונות חדשות שהתקבלו נגדה. במשטרה הצטברו שמונה תלונות נגד המטפלת. כמה מהן חדשות מהשנתיים האחרונות ותלונות שהתקבלו בעבר ונסגרו נחקרות שוב. לפי שעה אין תיעוד ויזואלי של האלימות, אך קיים תיעוד רפואי לפגיעות הפיזיות. צוות מיוחד של מרחב ציון במשטרה יבקש מחר להאריך את מעצרה של המטפלת.

 

הפופולריים