מחסור ב-180 מנהלי בתי ספר יסודיים וחטיבות ביניים ברחבי הארץ

מחסור ב-180 מנהלים לחטיבות ביניים וליסודיים
מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב: "יש לנו כ-2,500 מועמדים למשרות לתפקדי ניהול. שנת הלימודים תפתח כשבכל מוסד חינוך יהיה מנהל"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מורה בחטיבת ביניים
צילום: צילום: פלאש 90

נותר חודש לפתיחת שנת הלימודים, ויותר מ- 180 מנהלי בתי ספר יסודיים וחטיבות ביניים חסרים ברחבי הארץ. כך פורסם היום בתוכנית "סדר יום" בכאן רשת ב. מהנתונים שנחשפו בתוכנית עולה כי יותר מ-80% מהמכרזים החדשים לניהול בתי ספר שהתפרסמו, הם מכרזים חוזרים. לפני כשלושה חודשים פורסם בכאן חדשות כי עיריית תל אביב החליטה על פתרון מקומי בדבר המחסור הגדול במורים ברחבי הארץ בכלל ובעיר בפרט.

אביגיל סאמין, מנהלת מקיף "אריאל" ומנהלת שותפה בפועל של ארגון מנהיגים ארגון מנהלי בתי הספר התראיינה בתוכנית ואמרה לליאת רגב כי "תחומי האחריות של המנהלים הולכים וגדלים, אך אנחנו לא מתוגמלים על זה, ולכן אנשים טובים לא רוצים להיכנס למערכת".

האזינו לריאיון המלא של סאמין בכאן רשת ב:

מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב אמר: "בכל אחד מ -5000 מוסדות החינוך יהיה מנהל בשנת הלימודים הקרובה . המכרזים המתפרסמים כעת מתפרסמים בכל שנה גם בחודש יולי ויש לנו כ-2,500 מועמדים למשרות לתפקדי ניהול כך ששנת הלימודים תפתח שבכל מוסד חינוך יהיה מנהל בית ספר".


בשבוע שעבר, רם כהן, מנהל התיכון "תיכונט" בתל אביב, פרסם בפייסבוק כי נתונים ממסמך חסוי של משרד החינוך מצביעים על מחסור חמור במורים מקצועיים. לפי הנתונים, בשנת הלימודים הבאה צפוי מחסור של 1,739 מורים בכל הארץ, שיסתכם ב-26,667 שעות לימוד. 

הפופולריים