"אמרו לי לראות פורנו של נשים ולא לחשוב על בנים"

"אמרו לראות פורנו של נשים ולא לחשוב על בנים"
סגן יו"ר "חברותא" בריאיון לערב ערב על טיפולי המרה שעבר: אמרו שהברירה היחידה זה להיות עם מחלת מין. יו"ר ההסתדרות הרפואית בישראל: נטייה מינית זה לא מחלה. אי אפשר לשנות את זה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שי ברמסון סגן יו"ר "חברותא"
צילום:

"אמרו שהברירה היחידה זה להיות עם מחלת מין": כך אמר היום (ראשון) שי ברמסון, סגן יו"ר "חברותא" – ארגון שמסייע להומואים מהמגזר הדתי, בריאיון לאורי לוי בתוכנית "ערב ערב" בכאן 11 בעקבות דברי שר החינוך הרב רפי פרץ. ברמסון סיפר על טיפולי המרה שעבר: "עברתי טיפולי המרה מגיל 13 עד גיל 16. רציתי להישאר דתי וידעתי שהקדוש ברוך הוא לא אוהב את זה (הומואים)".


בהמשך סיפר ברמסון על הדברים שהוא עבר במסגרת הטיפולים ואמר כי שאלו אותו על הוריו כדי "לראות מה הרקע": "שאלו על טראומות ילדות, אבא לא נוכח, אמא גברית מדי וכו'. אמרו לי לראות פורנו של נשים ולהעניש את עצמי אם אני חושב על בנים".

נוסף על כך סיפר כי אמרו לו שבסופו של דבר אם לא יומר הוא יסיים את חייו "עירום בתל אביב על משאית  – עם מחלת מין, בבדידות ובלי משפחה". על השאלה מי מעביר את הקורס, ענה: "יש אנשי טיפול, פסיכולוגים ומתנדבים. כשהבנתי שזה לא עובד, התדירות של הטיפולים ירדה. המטפל רצה שאני אמשיך ואמר שאני לא רציני מספיק. הייתי מתוסכל, לא היו תוצאות".

"נטייה מינית זה לא מחלה ואין לזה טיפול"

בתוך כך, פרופסור ציון חגי, יו"ר ההסתדרות הרפואית בישראל, התייחס בריאיון לרן בנימיני ויגאל גואטה בתוכנית "כאן הערב" בכאן רשת ב לנושא טיפולי ההמרה, ואמר: "טיפול המרה זה טיפול לשינוי הזהות והנטייה המינית. הטיפולים גורמים לנזק, לדיכאון ולנטיות אובדניות. נטייה מינית זה לא דבר שניתן לשינוי. לכן זאת נטייה נורמטיבית".

עוד אמר פרופסור חגי: "כשיש בעיה עם הזהות המינית ויש אי־ודאות צריך לפנות לפסיכולוגים או פסיכיאטרים לשיחות בשביל שילבנו עם המתלונן את הסוגיה בצורה מקצועית. אנחנו לא מכירים שיטה שיכולה להפוך מישהו לסטרייט. אין היום טיפול שעוזר להיות סטרייט. ברגע שהנטייה של אדם היא הומוסקסואלית הוא יהיה הומוסקסואל. זה לא מחלה ואין לזה טיפול".

גם ח"כ עידית סילמן מהבית היהודי התייחסה בתוכנית לדברי פרץ, ואמרה: "צריך להתרכז בדברים שנאמרו. הדברים הם חד־משמעיים ואני באה ממערכת הבריאות. כל הנושא הטיפולי צריך להפנות אותו לגורמי מקצוע. הרב רפי הבהיר בפירוש שלא צריך לשלוח ילדים לטיפולי המרה".

הפופולריים