עתירה: אפשרו לרשום למוסדות חינוך ילדים אריתראים השוהים בישראל

עתירה: אפשרו רישום ילדי אריתראים לבתי ספר
העתירה נגד עיריית פתח תקווה, משרד החינוך ושר החינוך על סירובם לרשום את ילדי מבקשי המקלט האריתראים, השוהים בישראל למוסדות החינוך לשנת הלימודים הבאה. העתירה מייצגת 129 ילדים והוריהם שלא הצליחו לרשום את ילדיהם
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הפגנת מבקשי מקלט אריתראים
צילום: צילום: הדס פארוש, פלאש 90

לבית המשפט המחוזי בלוד הוגשה הבוקר (שלישי) עתירה נגד עיריית פתח תקווה, משרד החינוך ושר החינוך על סירובם לרשום את ילדי מבקשי המקלט האריתראים, השוהים בישראל למוסדות החינוך לשנת הלימודים הבאה ונגד הפעלה של גנים נפרדים לאזרחים הזרים. העתירה מייצגת 129 ילדים והוריהם שלא הצליחו לרשום את ילדיהם.

כאשר פנו לעירייה הם נענו שייפתח מועד רישום נפרד בעבורם. לטענת מגישי העתירה מועד הרישום הרשמי הסתיים לפני חמישה חודשים, כך שמסתמן שלא יהיה מועד רישום עבורם כלל ונראה כי מדובר בניסיון שלא לאפשר להם להירשם. 

את העתירה הגישו עו"ד הרן רייכמן מהקליניקה לחינוך באוניברסיטת חיפה ועו"ד טל חסין מהאגודה לזכויות האזרח בשיתוף אס"ף לסיוע לפליטים. גם בשנת 2016 ניסתה העירייה שלא לאפשר רישום של זרים לגנים. בית המשפט בלם את הניסיון, הרישום אכן התאפשר לאחר עתירה שהוגשה באותה שנה, אך נפתחו גנים נפרדים לאפריקאיים בלבד.

קבוצת תושבים מפתח תקווה תפגין בהמשך היום נגד ראש העיר. המוחים אומרים כי לא יאפשרו שבעירם יתייחסו לפליטים בצורה כה מבישה. "לא ניתן שירדפו אותם בשמנו ולא שימנעו מילדיהם את הזכות הבסיסית לחינוך".

הפופולריים