מחאת יוצאי אתיופיה: עשרות צמתים נחסמו - המשטרה ביצעה מעצרים

מחאת יוצאי אתיופיה: חסימות כבישים ומעצרים
מאות מפגינים משתתפים בהפגנות במחאה על הירי בסלמון טקה שלשום. המשטרה עצרה 16 מפגינים בקרית אתא: "לא נאפשר פגיעה באזרחים ובשוטרים". צומת עזריאלי בתל אביב נחסמה לתנועה, בנוסף גם צומת יקנעם ובאזור ראשון לציון
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חסימת כבישים בקריית אתא, יולי 2019
צילום: צילום: דוברות המשטרה

מאות מפגינים היום (שלישי) ב-12 מוקדים ברחבי הארץ במחאה על הירי בסלומון טקה לפני יומיים. עשרות מהם נמצאים בצומת עזריאלי שבתל אביב וחסמו את התנועה בעקבות כך נחסמה התנועה בנתיבי איילון ממחלף ההלכה למחלף לה גווארדיה.


בצומת קריית אתא פרצו עימותים עם השוטרים ונעצרו 16 מפגינים, מהמשטרה נמסר כי יאפשרו את ההפגנה אך לא פגיעה באזרחים ובשוטרים. מאתמול נעצרו כ-30 מפגינים באזור הקריות, 10 שוחררו בתנאים מגבילים. 


בצפון נחסם כביש 6 במחלף אליקים לדרום, צומת יקנעם בכביש 70, קטע הכביש בין צומת הצריף לצומת קרית אתא ומחלף ראשון לציון בכביש 4 שם הובערו צמיגים והתפתחו עימותים. כ-250 הפגינו במרכז עפולה סמוך לתחנת המשטרה במקום והרחוב נסגר לתנועה.

בנוסף נחסמה התנועה בכניסה לבית שמש, צומת קסטינה, מחלף פולג לכיוון צפון, צומת גדרה, צומת פלוגות וצומת ביל"ו. כמו כן, נחסמה הכניסה הדרומית לאשדוד. בבאר שבע חסמו מפגינים את צומת קניון הנגב, ובאשקלון עצרו מפגינים את התנועה סמוך לאולם הספורט. 

שעות לאחר שהובא טקה לקבורה - קראו יוצאי אתיופיה לציבור לצאת ולהפגין במוקדים שונים ברחבי הארץ. ברשתות החברתיות הופצו כרזות שנכתב עליהן, בין היתר, "שוטר אלים חייב להיות בפנים" ו"בואו נתאחד לפני שנכחד". ממשטרת ישראל נמסר: "נמשיך לאפשר את חופש הביטוי והמחאה, אולם לא נאפשר כל אלימות פיזית וניסיון לפגוע בשוטרים או באזרחים".


בתוך כך, מוקדם יותר פורסם בכאן חדשות כי משטרת זבולון, התחנה אליה שייך השוטר שירה בסלומון טקה, זימנה את אחד העדים המרכזיים בפרשת הירי לתחנה. הקטין, נער בן 15, זומן לשיחה במשטרה בה האשימו אותו השוטרים במעורבות בהתפרעות לפני כמה שבועות. הצעיר ואביו מספרים כי השיחה הייתה תוקפנית. בתוך כך, עולה החשש שמדובר בניסיון לשבש את החקירה המתנהלת במח"ש.

אמש הפגינו מאות בני אדם במחאה על הרג טקה. ליד תחנת משטרת זבולון שבקריית חיים פרצו עימותים בין יוצאי אתיופיה לשוטרים. כמה מפגינים ניסו לפרוץ לתחנה והשוטרים הגיבו בהשלכת רימוני הלם. כמה בני אדם קיבלו טיפול רפואי לאחר שנחבלו במהלך המהומות. מהמשטרה נמסר כי שלושה נפצעו קל. 

הפופולריים