הסתדרות האחיות החליטה לנקוט בצעדי מחאה

הסתדרות האחיות החליטה לנקוט בצעדי מחאה
הן מוחות על המחסור בכוח אדם ובמשאבים בתחום בריאות הציבור ועל הליכים בירוקרטיים המושתים על האחיות. הוחלט בין השאר כי לא יבוצעו בדיקות דם ובדיקות סקר בטיפות חלב ולא יחוסנו יוצאים לחו"ל ועובדים במוסדות הרפואיים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אחיות שובתות בבית החולים הדסה עין כרם, 2012
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הסתדרות האחיות הודיעה היום (שלישי) על שורת צעדים במחאה על המחסור החמור בכוח אדם ובמשאבים בתחום בריאות הציבור ועל הליכים בירוקרטיים המושתים על האחיות. הוחלט כי לא יבוצעו בדיקות דם ובדיקות סקר בטיפות חלב, לא יחוסנו יוצאים לחו"ל ועובדים במוסדות הרפואיים, לא ישתתפו בוועדות לקביעת מדדי איכות ולא יוטמעו נהלים חדשים שיזם משרד הבריאות.

במכתב ששיגרה יו"ר ההסתדרות, אילנה כהן, לאחיות בריאות הציבור, טיפות החלב ובריאות התלמיד, נכתב כי מערכת הבריאות הישראלית קורסת והאחיות הן הראשונות לשלם את המחיר, יחד עם המטופלים. כהן כותבת כי "מצב בלתי נסבל זה" פוגע ביכולת האחיות להעניק טיפול בסיסי למטופלים וכי הן מוצפות בהוראות ובהנחיות בירוקרטיות חדשות שאף מצמצמות עוד יותר את הזמן הניתן להן להקדיש למטופלים.

כהן הוסיפה כי "טוב יעשו קברניטי משרד הבריאות אם יקצו בהקדם משאבים חדשים הדרושים בדחיפות לבריאותם של אזרחי ישראל ולמערכת הבריאות הישראלית, וכן אם יחשבו מסלול מחדש בכל הקשור למבול הבירוקרטיה והטופסולוגיה העקרים". הסתדרות האחיות הכריזה על סכסוך עבודה לפני כחודש וחצי במחאה על העומס הכבד במערכת הבריאות ועל תהליך של מבדקי איכות ובטיחות חיצוניים קפדניים שהוחל בקרב צוותי הסיעוד.

ממשרד הבריאות נמסר בתגובה כי "המשרד מתנגד לעיצומים הננקטים על ידי הסתדרות האחיות, רואה בעיצומים אלה פגיעה בתהליכי ליבה הנדרשים להצלת חיים והבטחת איכות ובטיחות הטיפול. המשרד יפעל בכל האמצעים העומדים לרשותו לסיימם".

הפופולריים