קובי ניצל? דרעי נתן ארכה של שבועיים למועצות שלא אישרו תקציב

דרעי האריך את מועד אישור תקציב המועצות
מועצת העיר טבריה התכנסה לאשר את תקציב העירייה לשנת 2019, וקובי היה בסכנת פיטורין אם התקציב לא היה עובר, אך שר הפנים האריך את מועד האישור. אם התקציב לא יאושר המועצה תפוזר וקובי יזומן לשימוע
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ישיבת מועצת עיריית טבריה
צילום: בלי

ראש עיריית טבריה רון קובי ניסה להעביר היום (ראשון) את הצעת התקציב של העירייה לשנת 2019, ולהימנע מפיזור מועצת העיר. קובי נמצא בסכנת פיטורין אם התקציב לא יעבור. במבקיל החליט שר הפנים אריה דרעי לאשר ארכה של שבועיים לרשויות המקומיות שטרם אישרו את תקציבן במליאת המועצה. 


החלטת השר דרעי ניתנה לפנים משורת הדין, למרות שלראשי אותן רשויות ניתנה חצי שנה לאישור התקציב, מאז הבחירות לרשויות המקומיות באוקטובר 2018. חמש הרשויות מקומיות שלא אישרו את תקציבן עד לערב זה הן - רהט, אור עקיבא, טבריה, ירכא ועוספיה. 

לפני כשבועיים לא הצליח קובי להעביר את התקציב העירוני. בתום ישיבה סוערת הצביעו חברי מועצת העיר בנושא התקציב, תשעה נגד ושישה בעד. כמה ימים לאחר מכן הודיע קובי כי בכוונתו להתמודד לכנסת בבחירות הקרובות. בריאיון לכאן רשת ב הוא תקף את שר הפנים אריה דרעי ואמר: "אני אהיה שר הפנים הבא, ואריה דרעי ייצא מהמשרד בבושת פנים. הגיע הזמן למנהיגות חילונית ימנית".

הפופולריים