מסתמן: סגירת שדה דב תידחה בכמה חודשים

מסתמן: סגירת שדה דב תידחה בכמה חודשים
במקביל לשיירת המחאה של התושבים שמתוכננת להערב והצעדים שנקטו ברשויות המקומיות, רה"מ נפגש עם שר התחבורה ויו"ר ההסתדרות. סגן השר ליצמן דורש להציב באילת מסוק באופן קבוע לצורך פינויים מצילים חיים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תושבי אילת מפגינים נגד סגירת שדה גב מול מעון רה"מ, יוני 2019
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

המאבק מגיע לישורת האחרונה: היום (ראשון) בשעה 18:00 תצא שיירת מחאה משדה התעופה הישן של העיר אילת. זאת במחאה על סגירתו הצפויה של שדה דב בתל אביב. כעת מסתמן כי סגירתו של שדה התעופה תידחה בכמה חודשים, וראש הממשלה בנימין נתניהו נועד עם שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' ויו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד.

השיירה תצא תחת הכותרת "ישראל התנתקה מאילת, אילת מתנתקת מישראל". שדה התעופה אמור להיסגר על פי התוכנית המקורית ביממה הקרובה. נתניהו וסמוטריץ' דנו בנושא בפגישה שקיימו הלילה.

בתוך כך, סגן שר הבריאות יעקב ליצמן פנה לנתניהו בדרישה להציב באופן קבוע מסוק בעיר אילת כדי לאפשר מענה מציל חיים לתושבי העיר במקרה הצורך. במכתב ששיגר ליצמן לנתניהו נכתב כי על רקע הדיון בסגירת השדה, יש להבטיח כי תושבי אילת יקבלו מענה ראוי בעת צורך רפואי דחוף. לדבריו, כיום אילת מתבססת על שירותי מד"א לטובת פינוי מוסק, אך המסוק מגיע משדה תימן ונדרש לו בדרך כלל כחצי שעה להגיע ליוטבתה, מה שמצריך טרטור של החולה באמבולנס לשם.

עוד נכתב במכתב כי הצורך בפינוי מוסק עולה בכל שנה וכי בעוד שבשנת 2016 היו 14 פינויים כאלה, ב-2018 היו מעל 60 פינויים מוסקים ולפי הצפי, בשנת 2019 יידרשו יותר מ-100 פינויים מוסקים. ליצמן הוסיף כי חובת מדינת ישראל להבטיח מענה רפואי ראוי לכל אזרח ואזרח.

הפופולריים