אבי חימי ליועמ"ש: מנע את האיסור על כניסת תושבי חוץ לאירועים בעפולה

חימי ליועמ"ש: מנע הגבלת כניסה לאירועי עפולה
יו"ר לשכת עורכי הדין פנה לאביחי מנדלבליט בבקשה לבלום את החלטת עיריית עפולה לאפשר כניסה לאירועי הקיץ של העירייה רק לתושבי העיר: "ניסיון למנוע מהציבור הערבי להגיע לשטחים ציבוריים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פארק עירוני עפולה
צילום:

יממה לפני כניסתה לתוקף של החלטת ראש עיריית עפולה, אבי אלקבץ, האוסרת כניסה לאירועי הקיץ על מי שאינו תושב העיר, פנה ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד אבי חימי, ליועץ המשפטי לממשלה, עו"ד אביחי מנדלבליט, בדרישה להתערב ולמנוע את יישום ההחלטה.

בפנייתו למנדלבליט כתב עו"ד חימי כי "העילה לסגירת הפארק בעירוני לתושבי חוץ הינה רצון ראש העירייה למנוע מהציבור הערבי להגיע לשטחים ציבוריים כמו הפארק. כך עולה מדבריו בפרסומים בתקשורת ובדף הפייסבוק שלו".

חימי הבהיר כי סגירת הפארק לאזרחים ערבים מהווה פגיעה בזכותם לחופש תנועה ולגישה שווה לשירותים ולשטחים ציבוריים. "מדובר באפליה אסורה על רקע לאום. הערבים זכאים לשוויון בפני החוק, הן במישור הזכויות האישיות הן בקבוצתיות". עוד מדגיש ראש הלשכה במכתבו כי "החלטת ראש העיריה אלקבץ להדיר את תושבי החוץ  מהפארק, הינה החלטה לא חוקית".

בעפולה הוחלט לגבות עשרה שקלים מכל תושב העיר לאירועים בפארק העירוני במהלך הקיץ ולסגור את המופעים לטובת תושבי העיר בלבד. התושבים יירכשו צמיד, וזה יזהה אותם בהמשך בכניסה לכל אירוע.

הפופולריים