משרד החינוך: אין את הכלים לבחון את התלונות על הטרדות מיניות בתלמה ילין

משרד החינוך: אי אפשר לבחון התלונות בתלמה ילין
כשנה וחצי לאחר שהתפרסמו עדויות התלמידים נגד מי שהיה המורה למוסיקה בבית הספר התיכון, הוועדה שהוקמה כדי לבחון את המקרים פרסמה את מסקנותיה. לטענת המשרד, מרבית המקרים הנטענים לא הובאו לידיעת הנהלת בית הספר בזמן אמת
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
משרד החינוך בירושלים
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

כשנה וחצי לאחר פרסום שורה של עדויות מצד תלמידים בבית הספר התיכון תלמה ילין בגבעתיים, על הטרדות מיניות מצד מי שהיה המורה למוסיקה מנחם נבנהויז, הוועדה שהוקמה בעקבות העדויות פרסמה היום (חמישי) את מסקנותיה. לפי המסקנות, משרד החינוך מודה כי אין ברשותו את הכלים לבחון את התלונות.

לטענת המשרד, מרבית המקרים הנטענים לא הובאו לידיעת הנהלת בית הספר בזמן אמת. עקב כך, התלונות לא הועברו לידיעת הגורמים הרלוונטיים במשרד החינוך, אלא התגלו שנים רבות לאחר מכן.

"היות שמדובר באירועים שרובם היו לפני זמן רב", נמסר מטעם משרד החינוך, "הרי שאין כלים אמיתיים לבחון אותם בעת הזו, וממילא, גם אילו היו כלים לברר בעת הזאת את האירועים שנמצאו בעייתיים, הרי שאין לכך כל רלוונטיות, בשל העובדה כי מדובר במורים שאינם מלמדים עוד במערכת החינוך".

עוד במסקנות ההוועדה: גיבושו של "קוד אתי" לעובדי הוראה, על מנת שגבולות יחסי מורה – תלמיד יהיו ברורים לשני הצדדים; לבחון גיבוש של כללים ברורים למוסדות חינוך אודות תיעוד כל ההיבטים לגבי מקרים חריגים; הפעלת קו ייעודי לתלמידים ולעובדי הוראה שנוגע בנושאים רגישים של פגיעות והטרדות מיניות; לחייב את מוסדות החינוך לשוחח עם תלמידים לפחות אחת לשנה על סימני פגיעות מיניות והשלכותיהן; לגבש נוהל טיפול שיקבע, בין היתר, סדר פעולות כיצד לנהל אירוע כזה.

הפופולריים